Aktav Akustik Malz. San. Ve Tic. A.Ş.

Aktav Akustik, Parmephon markasıyla günümüz iç mekanlarının yüksek akustik tasarım ve performans ve mimari tasarım ihtiyacına yönelik olarak 2003 yılında asma tavan ve duvar paneli üretimiyle pazardaki faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye’de ilk profesyonel iç mekan akustik ses yutucu panel üretimi yapan firmamızın en büyük hedefi, dünya piyasasındaki öncü firmalarla aynı kalitede ürün yapmak ve tüm dünyaya sunmaktır.

 Bu doğrultuda Türkiye’de pazarda en büyük payı almayı hedeflemiştir. Uygulama yapılacak olan alanların öncelikleri ve kriterleri doğrultusunda, müşterilerine standart veya talebe özel olarak hazırlanan 1.500.000 m² kapasitesiyle çok geniş bir ürün yelpazesinden seçim yapma imkanı sunmaktadır..

Üretim hattımızın yüksek kapasitesi standart paneller haricinde butik çalışmaların da üretim süresi sorununu ortadan kaldırmaktadır. Müşterilerimizin vizyonunu gerçeğe dönüştürmek adına gerekli olan uzmanlığa ve üretim becerisine sahip olan Aktav Akustik, çözüm ortaklarına sunduğu tavan panellerinin yanı sıra, ortamın akustiğini sağlama konusunda önemli katkısı bulunan duvar panelleri de üretmektedir. Standart ölçülerinin dışında 3D panel üretimi yaparak müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik gerekli tüm detayları büyük bir titizlikle hayata geçirmektedir.

Kapalı mekanlardaki sesi kontrol altına almak ve ses konfor yaratmak önemli bir mimari çözümdür. Aktav Akustik bu çözümleri tüm kullanıcılara sunarken, hem yüksek ürün performansı hem de uzun süre kullanılabilirlik taahhüt etmektedir. Parmephon markalı ürünlerimiz kapalı alanlarda insan sesleri, mekanik sesler, müzik sesleri gibi yankı yapan ve ses konforunun düzeltilmesi gereken tüm alanlarda kullanım içindir.  Yankılanan sesi tek bir yerde tutmak mümkün değildir. Ses her boşluktan akar ve çarparak çoğalır. Biz bu noktada devreye girerek çarpmaları azaltıyor, hatta engelliyoruz. Panellerimizin ses indirgeme katsayısı (NRC) 0,85-1,15 aralığındadır.

Cam yününün elyaf dokusu ürüne yüksek ses akustiğinin yanı sıra ısı izolasyonuna da katkı sağlamasında dolayı büyük avantaj sağlamaktadır. Günümüz binalarında yapılan ısıtma ve soğutma sistemleri, insan yoğunluğunun fazla olduğu mekanlarda ortam ısısının korunması açısından önem taşımaktadır. Paneller ısıyı sabit tutmanız gereken cihaz odalarında ısı dengeleyici olarak da kullanılabilir. Parmephon %95’e kadar bağıl neme dayanıklı bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

  • Acarlar Mh. Beykoz Konakları Av Köşkü Beykoz İSTANBUL
  • +90 (216) 539 00 39
  • info@aktav.com.tr
  • www.aktav.com.tr