ALBOND

Sistem Metal Yapı Reklam Malzemeleri ve İnşaat San. Tic. A.Ş.60 yılı aşan Kurumsal Kimlik (CID) çalışmaları ve kompozit panel kullanımı tecrübesine sahip Peker Ailesi tarafından 2002 yılında kurulmuş olup ana faaliyet alanı, alüminyum kompozit panel üretmek ve pazarlamasını yapmaktır.

Kemah Grup bünyesinde faaliyetlerine devam eden ALBOND – Sistem Metal, kurulduğu yıllardan 2004 yılına kadar Alüminyum Kompozit Panel Ülke Distribütörlükleri yapmıştır. 2005 yılı Mayıs ayı içerisinde kendi üretim tesislerinde 1 adet B2 sınıfı kompozit panel üretim hattı ve yıllık 1.750.000 m2 kapasite ile üretime başlamış olan ALBOND- Sistem Metal kurulduğu günden bugüne kaliteye verdiği önem nedeniyle özellikle ihracat alanında aranan markalar arasında yerini almış ve hızla büyümüştür.

2010 yılında Tekirdağ Çorlu’da inşaatı tamamlanan yeni fabrika binasında bugün 30.000 m2 kapalı alan içinde kompozit panel üretimini başarıyla sürdüren ALBOND – Sistem Metal, üretim kapasitesini 4 Adet Kompozit panel üretim hattı ile yıllık 7.500.000 m2 çıkarmış ve A2, B1 ve B2 yanmazlık sınıflarında üretim yapan sektör lideri pozisyonunu perçinlemiştir.

Tek işi Kompozit Panel üretimi olan ve 4. hat yatırımı ile Kompozit panel üretiminde Türkiye’de ilk 2 metre genişliğinde üretim yapma imkânına ulaşan ALBOND – Sistem Metal, Kompozit panel hatlarına ilave olarak yıllık 20.000 Ton kapasiteli ve ileri teknoloji ürünü Alüminyum Bobin Boyama hattı, Dünya devi Boya üreticilerinin işbirliği ile kendi tesislerinde kurduğu Boya üretim hattı ve yine Boyalı Alüminyum tamamlayıcısı olarak Dilme ve Boy kesme hatlarına da yatırım yaparak Entegre Üretim Tesisi yatırımını tamamlamıştır.

İhracatçılar birliği tarafından 5 ödül ile ödüllendirilen ALBOND-Sistem metal, üretiminin %45 ini başta Avrupa ülkeleri (%80 ihracat İspanya, İngiltere, İtalya, Fransa, Almanya, Polonya vb.) olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihraçetmektedir. Alüminyum kompozit panel ihracatında Türkiye’de birinci sırada olan sistem metal İhracatını en çok arttıran Alüminyum inşaat ürünleri üreticisi firmalar arasında birincilik ödülüne(IMMIB) layık görülmüştür.

Sistem Metal, kurulduğu günden bugüne Türkiye’nin kendi sektöründe öncü ve lider firması olarak hızla ilerlemekte, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları (ISO 500) arasındaki sıralamada yerini her yıl geliştirerek üst sıralara doğru istikrarlı bir şekilde ilerlemektedir. Türkiye’ye değer katmak için var gücü ile çalışmakta ve gerçekleştirdiği hedeflerine her geçen gün bir yenisini eklemektedir. Sistem Metal, sadece Türkiye’de değil, dünyada da ses getirecek yeni başarıların altına imza atmak için büyümeye ve büyütmeye var gücü ile devam etmektedir. .

 • Telefon : +90 282 661 10 10
  Faks : +90 282 661 10 11
  E-Mail : info@albond.com.tr
  Satış   : satis@albond.com.tr
  Export : export@albond.com.tr
 • Web: www.albond.com.tr
 • Adres : Hatip Mahallesi Ali Osman Çelebi Bulvarı No:140 59860 Çorlu – Tekirdağ