Arkiteam Mimarlık, liderliği hedefliyor

Markalı konut üreticilerinin iç mimari çözümlerinde öncelikli tercihleri arasında yer alan Arkiteam Mimarlık, Emlak Konut GYO güvencesinde projeler geliştiren Cihan İnşaat, Sıtar İnşaat, Baş Yapı ve Torkam İnşaat gibi firmaların yanı sıra  Artaş İnşaat – Avrupa Konutları ve İhlas Yapı gibi gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarına iç mimari tasarımlarıyla özgün çözümler sunuyor.

Genç mimari kadrosuyla başta satış ofisi ve örnek daire çözümleri olmak üzere iç mimari alanında özgün projeler üreten ve çalışmalarının her aşamasında işverenini takımının bir parçası haline getirmeyi benimseyen Arkiteam Mimarlık, özgün ve modern tasarımlarıyla kısa sürede kendi alanında ayrışmayı başardı.

İtalya’dan tasarım ödülünü Konya’ya taşıdı

Özgün tasarımları ve her projeye özel geliştirdiği konsept çözümlerle konut üreticilerinin yanı sıra tüketici nezdinde de büyük beğeni toplayan Arkiteam Mimarlık, uluslararası arenada da başarısını ödülle taçlandırdı. Konya’da hayata geçirdiği TemaŞehir satış ofisiyle, İtalya’da düzenlenen dünyanın önemli tasarım ödüllerinden A Design Award’ı kazanan Arkiteam Mimarlık’ın genç mimar ekibi, önümüzdeki yıllarda Türkiye’ye yeni ödüller kazandırmayı hedefliyor.

“Tasarım trendlerini yakından takip ediyoruz”

Maketten satış yapan markalı konut projelerinin satış ofisi ve örnek dairelerini yaşayan bir konut izlenimi verme amacıyla tasarladıklarını belirten Arkiteam Mimarlık Kurucu Ortağı Seda Dündar, “Yeni tasarım trendlerini sürekli takip ediyoruz. Günümüzde konut konseptleri değişmeye başladı. Buna paralel olarak tüketicilerin de talepleri çeşitlilik gösteriyor. Doğru lokasyonda, doğru daire seçeneklerini, doğru tüketici kitleye sunmak için önce tüketicinin neler istediğini öngörmek gerekiyor. Bu anlamda genç ekibimizle mimari çözümler sunmanın ötesinde güçlü bir pazar araştırması da yapıyoruz. Satış ofisi tasarımımızı belirlenen kitleye hitap edecek ve projenin konseptiyle bağdaşacak bir çizgide tasarlıyoruz. Bu noktada projenin konumu itibariyle sunduğu daireleri de en doğru şekilde çözümlemek ve yaşanabilir kılma amacıyla özgün iç mimari çözümleri oluşturuyoruz. Bugüne dek hayata geçirdiğimiz tüm projelerimizi bu bilinçle geliştirdik ve kendini tekrar etmeyen, özgün, akılcı çözümler sunan çalışmalara imza attık. Bu çalışmalarımızla da kısa sürede gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarının iç mimari alanındaki çözüm ortağı olarak konumlandık. Sektörümüzdeki özgün çalışmalarımızı önümüzdeki yıllarda da sürdürerek kendi çizdiğimiz yolda ilerlemeyi ve ülkemize tasarım ödülleri kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Arkiteam Mimarlık tarafından gerçekleştirilen projelerden öne çıkanlar:

Avrupa Konutları Yamanevler Satış Ofisi ve Örnek Daire Tasarımları

Avrupark Hayat Örnek Daireler

Ebruli Ispartakule Satış Ofisi ve Örnek Daire Tasarımları

Vadistanbul Örnek Daire Tasarımları

Bizim Evler Güzelce Satış Ofisi ve Örnek Daire Tasarımları

Karat 34 Satış Ofisi, Örnek Daire ve Lobi Tasarımları

Avrupa Konutları Atakent 4 Örnek Daire Tasarımı

Tema Şehir Satış Ofisi , Örnek Daire, Lobi ve Sosyal Tesis Tasarımları

Sofa Loca Örnek Daire ve Lobi Tasarımları