Baymak’tan Yer Tipi Premix Brülörlü Yoğuşmalı Kazan Teknolojisi “Magnus”

Dünyamızda çevre dostu ürünlerin giderek daha da önem kazandığı bu dönemde Magnus kazanlar, düşük emisyon değerleri ile çevre dostu ürün özelliklerine sahiptir. Baymak Magnus hastane, okul, otel, yüksek katlı konut ve bina projeleri, endüstriyel tesislerde ve yüksek çalışma basıncı ile özellikle de gökdelenlerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Magnus enerji tasarrufu ve yüksek verimliliği ile “yenilenebilir enerjili binalarda ve LEED projelerinde” kullanılabilme özelliğine de sahiptir.

Tek cihazla 285 kw kapasiteden 1300 kw kapasiteye kadar 12 farklı kapasitede binanın ısı ihtiyacına cevap verebilen Magnus yoğuşmalı kazanlar, kapasite ihtiyacına bağlı olarak, tek kaskad kontrol paneli ile 15 adet kazanı kaskad olarak çalıştırabilir. Farklı ısıtma ihtiyaçlarını karşılayabilir, projelere komple çözüm üretebilir. Yüksek kapasitesinin yanında, kompakt boyutları ve kazana montajlı taşıma tekerlekleri sayesinde kolay taşınma imkanı da vermektedir.

Magnus; kazan eşanjörü maksimum 7 bar çalışma basıncıyla özellikle yüksek katlı binalarda kullanım kolaylığı sağlar. Silindirik paslanmaz fiber kaplı brülörü ve modülasyonlu fan kontrol sistemi ile beraber enerji tasarruflu sağlayarak, sessiz çalışır. Kazanlar ısı gücü kapasitesine bağlı olarak %20-100 oranlarına varan değerlerde modülasyon yaparak; yakıt tasarrufu sağlar.