BERKOSAN A.Ş.

Berkosan, Türkiye’de yeni bir sektörün miladı oldu!

1993 yılında polietilen bazlı yalıtım malzemelerinin üretimini başlatarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek için kurulan Berkosan A.Ş. bugün, yaklaşık 150 çalışanıyla, İMKB’ye bağlı Gelişen İşletmeler Piyasası’nda hisseleri satışa sunulan ilk şirket olma özelliğini taşıyor. Gelişen İşletmeler Piyasası’nın ardından 2012 yılının Nisan ayında ise 2. Ulusal Pazar’da işlem görmeye başlayan Berkosan, bünyesindeki 6 farklı markayla ısı-ses yalıtımı ve endüstriyel ambalaj malzemeleri üretimi gerçekleştiriyor. Birinci ve ikinci kuşak yöneticilerin bir arada çalıştığı Berkosan, inşaat, endüstri, otomotiv, spor, tesisat, ayakkabı ve çanta gibi sektörlerin önde gelen kuruluşlarına kaliteyi artıracak hizmetler sunuyor.

Standart dışı esnek üretim anlayışıyla ekonomi devlerinin çözüm ortağı…

Yurtdışından ithal edilen polietilen köpük bazlı ürünlerin üretimini 1993 yılında Türkiye’de ilk defa gerçekleştiren Berkosan; Polietilen torba, levha, balonlu naylon dışında çapraz bağlı polietilen köpük ve Polipropilen levha üretimiyle de ülkeye kazandırdığı ilkleri sürdürmektedir. Tesislerinde kullandığı makinelerin üretimini de kendisi gerçekleştiren Berkosan, özel talepleri karşılayabilecek; standart dışı esnek üretim anlayışıyla iç ve dış pazarlarda inşaat, ambalaj, ayakkabı, çanta, otomotiv ve spor sektörlerinde üretim çeşitliliğini arttırmaktadır.

Berkosan, Türkiye’yi 25’i aşkın ülkede temsil ediyor!

30 bin m2 açık alan üzerine kurulu 7850 m2 kapalı alana sahip Tekirdağ Saray fabrikası, 45 bin m2 arsa üzerinde 6500 m2 kapalı alana kurulan ve 2014 yılında faaliyete başlayan Bilecik Bozöyük fabrikası ve Bursa’daki depo ve imalat alanıyla Türkiye’nin her bölgesine en hızlı şekilde sevkiyat yapabilme kapasitesine sahip olan Berkosan, 1993’ten beri Türkiye’nin yalıtım ve ambalaj alanındaki ihtiyaçları için yenilikçi çözümler geliştirerek kullandığı üretim ve teknolojik üstünlüklerle birçok sektöre dinamizm katıyor. 2014 yılında Türkiye’de polipropilen bazlı yalıtım malzemeleri üreterek sektöre bir ilki daha kazandıran Berkosan, iç pazarda gerçekleştirdiği yeniliklerle eş zamanlı Türkiye’nin bu alandaki kalitesini yurt dışına da taşımak için çalışıyor. 1995 yılında ihracata başlayan ve bugün gelinen noktada cirosunun yüzde 50’sini ihracat gelirlerinden elde eden Berkosan, Türkiye’yi 25’i aşkın farklı ülkede temsil ediyor.

Polipropilen bazlı yalıtım malzemelerini Türkiye’de ilk üreten firma oldu. Türkiye’nin daha önce ithalat yolu ile tedarik ettiği çapraz bağlı polietilen köpük (XPE Cross-linked) üretimini gerçekleştirdi. Türkiye’de ilk kez polietilen köpük ve boru izolasyon kılıflarının üretimini gerçekleştirdi.

04 Nisan 2011 tarihi itibariyle Borsa İstanbul’da (İMKB’de) Gelişmekte Olan İşletmeler Piyasası’nda (GİP) işlem gören Kurumsal Kimliğe sahip ilk şirket oldu.

2015 yılında T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından gerçekleştirilen KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Töreni’nde, YILIN BAŞARILI KOBİ BÜYÜK ÖDÜLÜ’ne layık görüldü.

Çocuk parklarında zemin kaplaması olarak kullanılan yalıtım özellikli, Patentli Ürün FOAMEX Çim Puzzle’ı Türkiye’de ilk kez üretmeye başlayan şirket oldu.

  • A : Rüzgarlı Bahçe Mah. Kavak Sok. İMPA İş Merkezi 12/1 34810 Kavacık-Beykoz/İstanbul
  • T.+90 216 331 0 900
  • F.+90 216 331 0 980
  • satis@berkosan.com – information@berkosan.com
  • www.berkosan.com