BİEN YAPI ÜRÜNLERİ SAN.TUR.VE TİC. A.Ş.

2007 yılında kurulan Bien, Bilecik ve Bozüyük’teki üretim tesisleri ile  Türk ve Dünya Seramik pazarına ürünler sunan bir markadır. Dünyaca ödüllü tasarımları ve 800’ü aşkın ürün yelpazesiyle sektörün yenilikçi markası Bien, 6 kıtada 66 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.Tüm üretimini TS EN 14411 standardına uygun olarak sürdüren Bien, dünya standartlarında üretim süreçlerine sahip bir firmadır.

En yeni teknolojileri takip eden, bu teknolojileri üretim gücüne aktarmayı hedefleyen Bien, Türkiye’de Dijital Teknoloji ile üretilen duvar karolarının ilk üreticisi konumundadır.

2011 yılında seramik sağlık gereçleri (SSG) alanında da büyük bir yatırıma giren Bien, karo seramik üretimine vitrifiye üretimini de eklemesinin yanı sıra; yaptığı yeni yatırımlar ile Bilecik ve Bozüyük’teki fabrikalarında yılda ortalama 25 milyon metrekare yer, duvar karosu, porselen karo ve teknik porselen üretimi gerçekleştirmektedir.

Bien ve Çevre:

Bien, tüm üretim süreçlerinde gerçekleştirdiği duyarlı çalışmalarıyla, çevreye karşı olan sorumluluğunu da yerine getirmektedir. Tüm yaşantımız boyunca dikkat edilmesi gereken önemli noktalara titizlikle vurgu yapan Bien, ticari faaliyetlerinin tamamını bu hassasiyetle sürdürmektedir.

Fabrika içinde geri kazanımlar ile enerji ve su tasarrufu konusunda çevre dostu teknolojilere yatırım yapmaya devam eden Bien, Bilecik ve Bozöyük’teki fabrikalarda yapılan yatırımlar kapsamında, atık su arıtma tesisinde arıtılan suyun yaklaşık yüzde 100’ünün geri dönüşümü sağlamaktadır.

Bien ve Su:

Suyun her damlasının korunması gerektiği bilinciyle hareket eden Bien, minimum 2,5 maksimumda 4 litre su harcayan tam fonksiyonlu klozetler  üreterek, 4 kişilik bir ailenin 6 litre fonksiyonlu klozetlerle temizlik için bir yılda yaptığı su harcamasına oranla, 38 ton su tasarrrufu sağlamaktadır.

Adres:Acıbadem Mah. Gömeç sok. No.39 Kat 2/3 Acıbadem Kadıköy/İSTANBUL
Telefon: +90 216 614 10 60 Faks: +90 216 614 10 85
E-Posta: webiletisim@bienseramik.com.tr
Web: www.bienseramik.com.tr