Bosch Elektrikli El Aletleri yenilikçi ürün ve çözümleriyle İstanbul Hırdavat Fuarı’nda

 

  • Bosch Elektrikli El Aletleri, bu yıl İstanbul Hırdavat Fuarı’na Platinum sponsor olarak destek veriyor.
  • Tüm ürün gruplarıyla fuara katılan Bosch Elektrikli El Aletleri, yüksek fiyat-performans oranına sahip ürünlerini sektörle buluşturuyor.

 

Bosch Elektrikli El Aletleri Ülke Satış Direktörü Metin Bayrak, “Platinum sponsoru olarak destek verdiğimiz İstanbul Hırdavat Fuarı’nda bu yıl geniş bir ürün gamıyla yer alıyoruz. Biz, her yıl pazara 100’ün üzerinde yenilikçi ürün sunuyoruz. Bu ürün ve sistem çözümlerimiz de bu yıl fuarda görücüye çıktı. Bunların bazıları mevcut modellerimizin gerek performans gerek kullanıcı güvenliği ve ergonomisi konularında geliştirilmiş versiyonları olurken, bazıları ise faaliyet gösterdiğimiz pazarda ilk olan, kullanıcılarımızın hayatlarını ciddi oranda kolaylaştıran ürünlerden oluşuyor. Ayrıca yüksek fiyat-performans oranına sahip ekonomik ürün ve aksesuarlarımızı, pazarda rakipsiz olan hizmetlerimizi ziyaretçilerimize tanıtıyoruz” şeklinde konuştu.

İstanbul Hırdavat Fuarı’nda Bosch Elektrikli El Aletlerini standını ziyaret edenler, kablosuz şarj sistemlerinden elektrikli el aletlerini mobil cihazlarına bağlayabilecekleri bağlanabilirlik (connectivity) çözümlerine kadar geniş ve yenilikçi bir ürün gamıyla tanışma fırsatı buluyor.

 

İstanbul Hırdavat Fuarı’nın büyük önem verdikleri etkinliklerden biri olduğunu söyleyen Metin Bayrak, “Burası, Bosch Elektrikli El Aletleri olarak inandığımız ve tüm gücümüzle desteklediğimiz bir etkinlik. Tüm ürün gruplarımızla katıldığımız fuar, umarız ki hem katılımcı markalar hem de sektör paydaşları için kendilerini geliştirebilecekleri ve verimli iş bağlantıları kurabilecekleri bir platform olur. Sektörümüzün bu tarz etkinlik ve buluşmalara, her zaman ihtiyacı olduğu görüşündeyiz” dedi.

Bosch’ta artık Türk Lirası fiyatlar geçerli

Bosch Elektrikli El Aletleri olarak benimsedikleri ‘kullanıcıya sıfır mesafe’ stratejisi hakkında da bilgi veren Metin Bayrak, şunları söyledi: “Öncelikle ‘Türk Lirası Tavsiye Edilen Fiyat Sistemi’ne geçiş yaptık. Geçmişte avro bazında fiyat listelerimiz bulunuyordu ve değişken kurların olduğu bir ortamda bu durum, fiyat anlamında kafa karışıklığına neden olabiliyordu. Geçtiğimiz yeni sistem sayesinde bu karışıklık sona erdi.

Ayrıca bu yıl, müşteri kitlemize uyacak, kompakt, profesyonel seri bir ürün gamıyla yapı market kanalında satışa başlayacağız. Artık kullanıcılarımız Bauhaus, Koçtaş, Tekzen gibi stratejik partnerlerimizden mavi renkli profesyonel el aletlerimizi satın alabilecekler. Bu iki değişiklik dışında, yıllardan beri Bosch standardı olmuş, 100’den fazla yeni ürün ve servis hizmetimizi de pazara sunacağız.”

 

Metin Bayrak, hırdavat / nalburiye sektöründe, genel ekonomik büyümeye paralel bir büyüme öngördüklerini sözlerine ekledi.

 

5 ayrı kategoride 5 bin çeşit ürün

Dünyanın önde gelen hizmet ve servis tedarikçilerinden olan Bosch Grubu, Elektrikli El Aletleri iş kolunda dünya lideri konumunda bulunuyor. Bosch Elektrikli El Aletleri, taşınabilir elektrikli el aletleri, tezgâh üstü elektrikli el aletleri, aksesuarlar, bahçe aletleri ve ölçme aletleri olmak üzere beş ayrı kategoride, hem profesyonel hem de hobi amaçlı hafif hizmet kullanıcılara yönelik ürünler sunuyor. Şirketin ürün gamında yaklaşık 5 bin çeşit ürün yer alıyor. Bosch Elektrikli El Aletleri ayrıca bünyesindeki Sia ve Dremel markalarını da pazara sunuyor.

 

Bosch Elektrikli El Aletleri Hakkında:

 Bosch Grubu’nun Elektrikli El Aletleri iş kolu, elektrikli el aletleri, aksesuarları ve ölçme aletleri konusunda dünya lideridir. 2015 yılında, yaklaşık 20.000 çalışanıyla, yüzde 85’i Almanya dışından olmak üzere yaklaşık 4,5 milyar avro ciro gerçekleştirmiştir. Bosch, Dremel ve Sia gibi markalarıyla müşteri odaklılığı ve yüksek mühendislik gelişmelerini temsil etmektedir. Temel başarı faktörleri yenilikçilik gücü ve hızıdır. 2014 yılında bölüm, satışlarının yüzde 35’ini, pazara çıkarılışı henüz iki yılı dahi bulmamış ürünlerinden elde etmiştir. 2015 yılında Bosch Elektrikli El Aletleri bölümü, elektrikli el aletleri, aksesuarları, ölçme aletleri ve bahçe aletlerinden oluşan dört ürün grubuyla piyasaya 100’den fazla yeni ürün sunmuştur.

 

Bosch Grubu, dünyanın önde gelen teknoloji ve servis tedarikçilerinden biridir. Dünya genelinde yaklaşık 390.000 çalışana sahiptir (31 Aralık 2016 itibarıyla). Şirket ön rakamlarına göre, 2016 yılında 73,1 milyar avroluk satış gerçekleştirdi. Faaliyetleri dört sektöre ayrılmaktadır: Mobilite Çözümleri, Sanayi Teknolojileri, Dayanıklı Tüketim Malları ve Enerji ve Bina Teknolojileri. Dünyanın önde gelen Nesnelerin İnterneti (IoT) şirketi olarak Bosch; akıllı evler, akıllı şehirler, ağa bağlı mobilite ve endüstri için yenilikçi çözümler sunmaktadır. Sensör teknolojisi, yazılım ve hizmet alanlarındaki tecrübesi ve kendi IoT bulutunu kullanarak müşterilerine; ağa bağlı, farklı alanları bir arada tek bir kaynaktan sunabiliyor. Bosch Grubu’nun stratejik amacı; inovatif ve heyecan uyandıran ürün ve hizmetleriyle ağa bağlı bir yaşam ve yaşam kalitesini dünya genelinde geliştiren yaratıcı çözümler sunmak. Kısacası Bosch, ‘Yaşam için Teknoloji’ sunuyor.

 

Daha fazla bilgiye internet üzerinden www.bosch.com.tr adresinden erişilebilir.

Detaylı Bilgi İçin:

 

Seda Acar, Bosch Türkiye Kurumsal İletişim

0(216) 432 01 34, seda.acar@tr.bosch.com