Braas, Evolution Innotech teknolojisini odağına aldı

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde çimentolu kiremit üretim ve yüzey kaplamada yeni teknolojisi Evolution Innotech’i Gebze tesisinde devreye alan Braas, odağına bu teknolojiyi alarak büyümeye devam ediyor.

Braas Çatı Sistemleri Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Daniş Navaro, yeni teknolojileri hakkında, “TegaLModerN Magma Gri ve Titanyum Gri kiremitleri bu teknoloji ile üretmeye başlamıştık. Evolution Innotech, yılın ilk aylarında Villa serisi kiremit modellerine de taşındı. Villa Gül Kurusu ve Havana Kahve, zorlu hava koşullarına karşı zırhlı koruma sağlayan, yüksek estetik performans kazandıran bu teknoloji ile üretilerek tüketicilerin beğenisine sunuldu. Evolution Innotech, kiremidin fiziksel ve estetik performansı artırmasının yanı sıra kiremit yüzeyini daha ipeksi ve daha pürüzsüz hale getirerek, Braas Kiremit farkının ilk bakışta bile rahatlıkla görülebilmesini sağlıyor. Bu dönemi son kullanıcılar dahil tüm tüketicilerimize bu kalite farkını daha etkin bir şekilde açıklamaya adamış durumdayız” açıklamasını yaptı. Braas için inovasyonun temel bir strateji olduğunu söyleyen Navaro, şunları kaydetti:

“Braas bünyesinde daima kısa, orta ve uzun vadeli yatırımlar ve ürün geliştirmeler söz konusu. Bu dönemde odağımızda Evolution Innotech teknoloji yatırımımız bulunmaktadır. Çatı sistemleri kavramını Türkiye ile tanıştıran Braas, bu alandaki öncü ve lider rolünü Ar-Ge çalışmalarına ve bunun neticesi olarak müşterilerine sunduğu inovasyonlarına borçlu. Çatıdaki ihtiyaçları, eğilimleri çok daha önceden tespit edebiliyor ve hatta belirleyici bir rol üstlenebiliyoruz. Bu alanda belirlediğimiz ve uymakta olduğumuz kapsamlı prosedürler, süreçler ve yüksek bir kalite standardı söz konusu. Buna göre, ürünlerimizi sadece yerel değil, uluslararası kalite standartlarını karşılayabilecek ve hatta aşabilecek şekilde tasarlamaktayız. Örneğin, bir ürünün lansmanından önce, ilgili tüm standartlara uygun olsa bile Monier Teknik Merkezi’nde birçok zorlu testten geçirilmesi gerekiyor. Frankfurt’ta bulunan ve dünyada birçok iklim bölgesini simüle edebilen ‘Rüzgar Tüneli’ testi bunlardan bir tanesi. Bu kalite politikamızın ana amacı ise müşterilerimize daima alternatiflerine göre çok daha uzun ömürlü çözümler sunabilmek.”

Sundukları hizmetlerden bahseden Navaro, “Tüketicilerimize, günümüzde ulaşılabilen en üst düzey üretim teknolojilerinden farklı mimari tasarımlara hitap eden yenilikçi kiremit tasarımlarına, termal ve fotovoltaik güneş enerji sistemlerinden kaliteli çatı detay çözümlerine kadar genişleyen çok zengin bir ürün gamı sunmaktayız. Birçok üründe Avrupa’daki operasyonlarımızla eş zamanlı lansmanlar yapmaktayız. Ayrıca uzman çözüm ortaklarımız aracılığı ile yaklaşık 20 yıldan beri sunduğumuz anahtar teslim çatı hizmeti gibi farklı ve özgün hizmetlerimizin, önümüzdeki dönemde sonuçlarımız üzerinde katkısının artacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Braas Çatı Sistemleri’nin iç pazarda, tüm yurt çapında, eğimli çatının yer aldığı her bölgeye ürün ve hizmet sunabildiğini vurgulayan Navaro, ihracatta ise özellikle yakın coğrafi çevreye yönelik çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Enerji verimli, akıllı çatılar

Sürdürülebilirlik ve enerji tasarrufu çalışmalarının gelişimi hakkında değerlendirmelerde bulunan Navaro, “Henüz alınması gereken önemli bir yol olmasına rağmen bu alanlardaki farkındalığın tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe arttığını ifade edebilirim. Örneğin, enerjinin verimli kullanılması, ağırlıklı olarak ithalat yolu ile enerji temin eden ülkemiz için kritik bir öneme sahip. Bu anlamda yapı malzemesi kullanımı ve yapı tasarımlarında olumlu gelişmeler söz konusu. Kamunun, ilgili konularda gerekli mevzuatı güncellemesi, düzenlemesi, oluşturması ve sıkı bir şekilde takip edilmesini sağlaması; sektörün de bu anlamda Ar-Ge çalışmaları ile daha verimli, daha çevreci ürün ve çözümleri geliştirmesi gerekiyor. Braas’ın ‘Nefes Alan Modüler Çatı Sistemi’ içinde yer alan, çatılarda ısı köprüsü oluşturmadan tam bir mantolama sağlayan ‘Thermomanto Sistem’ ısı yalıtımı çözümleri, enerji verimliliğinde önemli unsurlardan bir tanesi. Bir diğer önemli ürün, Divoroll Clima Plus 2S. Güçlü bir su yalıtımı örtüsü olmasının yanı sıra reflektif özelliği ile güneşten gelen ısıyı yansıtan ve böylece çatı katında 4,6 dereceye varan sıcaklık düşüşleri sağlayan Divoroll Clima Plus 2S, özellikle yaz aylarında soğutma amaçlı enerji kullanımının azaltılmasına yardımcı olan bir ürün. Son olarak, çatıları yapılarda bir enerji üssüne dönüştürmeyi amaçlayan Braas, fotovoltaik ve solar termal ürün gamı ile yenilenebilir enerji kaynaklarından en etkin şekilde yararlanan; güneş enerjisini kullanarak kendi elektriğini üreten ya da havuz suyunu ısıtan ve hijyenik sıcak kullanım suyu temin eden çevre dostu, akıllı çatılar sunuyor” ifadelerinde bulundu.