Cengiz İnşaat, ‘ilk markalı’ konut projesi Livin İzmir’i hayata geçiriyor

Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarından Cengiz İnşaat, sektördeki 40 yıllık birikimi ve deneyimiyle markalı konut geliştirme alanındaki ilk projesi Livin İzmir’i hayata geçiriyor. İzmir’in gözde lokasyonlarından Mavişehir’de, 35 bin metrekarelik arsa üzerinde 366 konut ve 33 ticari üniteden oluşan projede 1+1’den 5+2’ye kadar değişen konut tipleri yer alıyor. Projede, 31 kat olarak inşa edilen ve Körfez manzarasına hakim dikey yaşam sunan bir kule bloğu ve üç ila yedi arasında değişen katlarda inşa edilen, ferah peyzaj manzarası bulunan yatay yaşam imkanı sunan yedi adet konut bloğu bulunuyor.

Livin İzmir’de 1+1 daireler 630 bin TL’den, 2+1 daireler 1 milyon 110 bin TL’den, 3+1 daireler ise 1 milyon 400 bin TL’den başlıyor. Konut sahibi olmak isteyenlere daire bedellerinin yüzde 80’ine kadar banka kredisi kullandırılabilen projede yaşamın 2019 yılının ilk çeyreğinde başlaması hedefleniyor.

“Mutlu toplum mutlu evden başlar”

Livin İzmir için düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Cengiz İnşaat Gayrimenkul Yatırım Koordinatörü Mehmet Cengiz, “Bugüne kadar yaptığımız işlerdeki yüksek kalite anlayışımızı konut sektörüne de taşıyoruz. İnsanlara güzel bir çevre içinde yaşama imkanı sunan, şehrimize saygılı ve yakışır, hem de çevrede yaşayan insanların takdir edeceği yapılar üretmeyi görevimiz olarak kabul ediyoruz. Livin İzmir, ‘Mutlu toplum, mutlu evden başlar’ felsefesiyle oluşturulan; sunduğu sosyal imkanlar, yeşil alanlar ve kaliteli malzeme seçimiyle üzerinde çok titizlendiğimiz özel bir proje. Livin İzmir, Mavişehir bölgesinin değerine değer katacak” şeklinde konuştu.

“Hem yaşamak hem de yatırım yapmak için gözde proje”

Cengiz İnşaat Gayrimenkul Geliştirme Direktörü Mert Kurt da, “Livin İzmir hem yaşamak hem de yatırım yapmak için çok değerli ve cazip bir proje. Projemiz sunduğu geniş metrekarelerle genel olarak oturmak için gelenlerin ilgisini çekiyor. Ancak eşsiz bir yaşam imkanı sunan özellikleriyle cazip bir yatırım fırsatı da sunuyor” dedi.

Livin İzmir’in öne çıkan bir özelliği, uluslararası faaliyet gösteren 10 Design firması ile İzmir’in değerli unsurlarını projeye uyarlayan güçlü yerel firmalardan Epig Mimarlık’ın projeyi birlikte tasarlaması. Uluslararası yüksek standartlar projeye yansıtılırken, yerli mimarlık firması da İzmir’e özgü güzellikleri projeye ekledi. 4 bin yıllık Ege kültürü ile modern dünyanın ihtiyaçlarının harmanlandığı projede, konut mimarisine yeni bir soluk getirildi.

Livin Cadde mağazalarına büyük talep var

Mavişehir’de yaşayanlara ve yaşamayı arzu edenlere önemli bir adres sunacak olan Livin İzmir bünyesinde, Caher Dudayey Bulvarı üzerinde tasarlanan Livin Cadde mağazaları yer alıyor. Kiralama için kurumsal perakendecilerden yoğun talep gören Livin Cadde’de uygun alışveriş karması sunmak üzere hazırlık çalışmaları devam ediyor. Livin Cadde’nin hem bölge için yeni bir cazibe merkezi hem de Mavişehir’de yaşayanlar için keyifli bir buluşma noktası olması amaçlanıyor.

Türkiye’de bir ilk: Değerli Yaşam Merkezi

Lokasyonu, sunduğu sosyal imkanlar, yeşil alanlar ve yüksek kaliteli malzeme seçimiyle dikkat çeken Livin İzmir, Türkiye’nin ilk Değerli Yaşam Merkezi’ni bünyesinde bulunduruyor.

Basın toplantısına Değerli Yaşam Merkezi’nin fikir babalarından Davranış Bilimleri Uzmanı Aşkım Kapışmak da katıldı. Kapışmak’ın verdiği bilgiye göre, Değerli Yaşam Merkezi, Livin İzmir markasının İyilik, Estetik, Düşünce, Üretkenlik ve Beraberlik olarak sıralanan beş temel değerini yansıtacak. Livin İzmir sakinlerini gün boyu birlikte olmaya teşvik eden, proje değerlerini gündelik yaşama taşıyan bu sosyal alan, modern amfisiyle buluşma ve kişisel gelişim etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Gençler büyük bir ortak masada birlikte çalışabilme, ‘Düşünce Köşesi’nde yaratıcı fikirlerini görselleştirme imkanına kavuşacak. ‘İyilik Odası’ olarak adlandırdığımız bölümde sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunacak. Livin İzmir sakinleri yaptıkları yardımların nasıl değer bulduğunu sergi alanında görebilecekler.