Çukurova Gayrimenkul Yatırım Fuarı yoğun ilgi gördü

Adana’da bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen ve Anadolu’nun ilk gayrimenkul fuarı olma özelliğini taşıyan Çukurova Gayrimenkul Yatırım Fuarı, her yıl biraz daha gelişerek, sektörün önde gelen firmaları ile yatırımcıları buluşturmaya devam ediyor. Elka Fuarcılık tarafından 8-10 Aralık tarihlerinde Hiltonsa Otel’de düzenlenen organizasyonda çok sayıda proje, katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Bu yılın bir başka özelliği ise Çukurova Belediyesi’nin ‘Yeşil Ekonomi’ ödüllü Belediye Evleri kentsel dönüşüm projesinin katılımcılara tanıtımıydı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de fuara katılarak, proje hakkında bilgi verdi. Çetin, Belediye Evleri kentsel dönüşüm projesinin Türkiye’ye örnek bir proje olduğunu belirtti. Bu yılın bir başka özelliği de ‘Parlayan Projeler’ ödül töreniydi. Törende, Adana ve Çukurova bölgesinde yaratıcı konseptleri ile fark yaratan projeleri hazırlayan firmaların yöneticilerine ödülleri verildi.

Elka Fuarcılık Genel Müdürü Bülent Yamaç, Gayrimenkul Yatırım Fuarı’nın her yıl gelişerek, sektörün nabzının attığı bir organizasyon olma yolunda ilerlediğini söyledi. Fuarcılık sektöründe rekabetçi bir ortam yaratılmasının kent ekonomisine sağladığı katkılara değinen Yamaç, “Bizler de Elka Fuarcılık olarak düzenlediğimiz organizasyonlarla, çeşitli sektörlerin önde gelen paydaşlarını buluşturuyoruz. Gayrimenkul Yatırım Fuarı da bunlar arasında önemli bir bölüm oluşturuyor” dedi.

Yamaç, emlak piyasasının ‘en gözde ve güncel’ projelerini yatırımcılar ile buluşturduklarını vurgulayarak, “Fuarda mevcut konut, iş yeri, sanayi sitesi, medikal plaza, kentsel dönüşüm projeleri ile yapılması planlanan yeni proje yatırımları sergilendi. Fuarımızda ayrıca, Çukurova Belediyesi’nin katılımı ile ‘Yeşil Ekonomi’ ödülüne layık görülen Belediye Evleri kentsel dönüşüm projesinin tanıtım ve sergilenmesi gerçekleşti” diye konuştu. Geçen üç yılda 120’den fazla yeni projenin yer aldığı Gayrimenkul Yatırım Fuarı ile kentin ve bölgenin sosyal, kültürel ve ekonomik yönden gelişimine katkıda bulunduklarını ifade eden Yamaç, sözlerine şöyle devam etti:

“Adana’dan ve şehir dışından projelerin sergilendiği Gayrimenkul Yatırım Fuarı, proje aşamasında ya da tamamlanmış her türlü mülkü edinmek isteyen özel davetli ziyaretçiler ile sektörün önde gelen inşaat ve müteahhitlik firmalarının ortak bir platformda buluşarak fikir alışverişi yapabilecekleri prestijli bir ortam sundu. Fuar konsepti gereği fuaye alanında birbirinden kıymetli altyapı ve hizmet sektöründen firmalar da yer aldı. Bundan önceki iki yılda toplam 30 firmanın katılımı ile 3 bine yakın ziyaretçiyi ağırladığımız fuarda, bu yıl da yaklaşık 20 firma ile çok sayıda ziyaretçi bir araya geldi. İnşaat sektörü temsilcileri ve yatırımcılarımızın yanı sıra, Çukurova Belediyemize de verdikleri destek için ayrıca teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki yıllarda fuarımızı daha geniş kapsamlı olarak düzenlemeye devam edeceğiz.”