Eksen Mimarlık ve Uygulama İnşaat San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Ülkemizde kayda değer anlamda eksikliği bulunan Yapı Fiziği konusunda uygun mimari çözümler, üretmek amacıyla 2006 yılında kurulan firmamız, alanında tanınmış, uzman global bir çok markanın temsilciliği ile çatı ve cephe konusunda profesyonel çözümler üreten bir proje uygulama firmasıdır.
Projelerinde seçici yaklaşımı benimseyen, doğru ve kaliteli malzeme seçenekleri ile mimari anlayış ve yaklaşımı içeren bütünsellikle proje üreten kurumlar ile projelerimizin başından sonuna ve sonrasındaki desteğimize kadar olan tüm süreçlerde çözüm ortağı biçiminde çalışıyoruz.
Büyük projelere uygulama hizmeti veren Eksen Mimarlık Uygulama İnş.San.ve Tic.Ltd.Şti, ithal ederek tedarik ettiği ve temsilcisi bulunduğu markaların ürünlerini çoğunlukla kendi projelerinde kullanmakla beraber satış hizmeti de vermektedir.
Eksen Mimarlık Uygulama İnş.San. ve Tic. Ltd. Şti. Aktürk Rapsodi Evleri, Şifa Suyu Konakları, Dumankaya Akdeniz Evleri, Sarıyer Park Evleri, Belkıs Konakları, Doğuşpark Evleri gibi büyük çaplı konut projelerinde odağı olan yapı fiziğine uygun çatı ve cephe konularında mimari çözümler üretmiştir.

 

Adres: Rüzgarlıbahçe mahallesi Cumhuriyet caddesi No:87/A 34805 Beykoz İstanbul
Tel : 0 216 680 15 08
Tel : 0 216 680 15 09
Faks : 0 216 425 14 48
E-Posta : info@eksenas.com

Web: www.eksenas.com

Velux Çatı Pencere Sistemleri (35)

Pencereler (9)

Pivot Açılım (3)

GGU İskandinav Çamı Üzeri Beyaz Poliüretan Kaplama

Bakım gerektirmeyen poliüretan kaplama çatı pencerelerimizle mutfak, banyo gibi yüksek nem içeren mekanların estetik bir görünüm katabilirsiniz. Bu model, temel pivot açılım penceremizin tüm özelliklerini taşımaktadır. Ahşap iç yüzey, neme karşı koruma sağlamak amacıyla, en yüksek kalitede beyaz poliüretanla kaplanmıştır.

Çok amaçlı GGU çatı penceremiz ıslak hacim odalar için idealdir. Ve şık beyaz tasarımı ile bakım gerektirmeyen bu model beyaz tutkunları için mükemmel bir seçimdir.

 

GGL Pivot açılımlı ahşap çatı penceresi
Pivot açılım GGL model çatı penceresi tüm dünyada uzun yıllardır güvenle kullanılmaktadır. Üstte bulunan açma-kapama barı sayesinde rahat kontrol edilebilir. Lamine edilmiş İskandinav çamından üretilen GGL, üç kat vernikle korunmaktadır.

 

GZL Pivot açılımlı ahşap çatı penceresi
Rahat üstten kullanıma sahip ve sade tasarımıyla GZL model çatı penceresi kanıtlanmış VELUX kalitesini taşır. GZL kolay temizlik için 180° dönme özelliğine ve pencere kanadının üstünde yer alan kullanımı kolay havalandırma kanalına sahiptir.

Çift Açılım (2)

GHL İskandinav Çamı
Lamine edilmş İskandinav çamından üretilen çift açılım GHL model çatı penceresi odanıza gün ışığı, temiz hava ve sınırsız manzara katar. Pencereyi 3 konumda (5°, 15° ve 30°) açarak sabitleyebilmeniz GHL pencereyi, 35°’den daha düşük eğimli çatılar için mükemmel bir seçim haline getirmektedir.

 

GHU İskandinav Çamı
Lamine edilmiş İskandinav çamından üretilen çift açılım GHL model çatı penceresi odanıza gün ışığı, temiz hava ve sınırsız manzara katar. Pencereyi 3 konumda (5°, 15° ve 30°) açarak sabitleyebilmeniz GHL pencereyi, 35°’den daha düşük eğimli çatılar için mükemmel bir seçim haline getirmektedir.

Akıllı Sistem (2)

GGU INTEGRA – Akıllı Çatı Penceresi

VELUX dünyanın ilk kablosuz uzaktan kumanda çatı penceresi INTEGRA®’yı sunar! 
Artık tüm pencerelerinizi, perdelerinizi, storlarınızı tek bir uzaktan kumanda ile ve evinizin herhangi bir noktasından kontrol edebilirsiniz. Ayrıca INTEGRA®’nın “akıllı” sistemi ile maksimum konfor ve kolaylık için önceden belirlediğiniz favori ayarlarınızı kaydedebilirsiniz.
INTEGRA®, yeni veya yenilenen binalara kolaylıkla uygulanabilen, “fişe tak, çalıştır” prensibine sahip bir çözümdür.
VELUX ayrıca Güneş enerjisiyle çalışan çatı pencereleri de sunmaktadır.

GGL INTEGRA – Akıllı Çatı Penceresi

VELUX dünyanın ilk kablosuz uzaktan kumanda çatı penceresi INTEGRA®’yı sunar! 
Artık tüm pencerelerinizi, perdelerinizi, storlarınızı tek bir uzaktan kumanda ile ve evinizin herhangi bir noktasından kontrol edebilirsiniz. Ayrıca INTEGRA®’nın “akıllı” sistemi ile maksimum konfor ve kolaylık için önceden belirlediğiniz favori ayarlarınızı kaydedebilirsiniz.

INTEGRA®, yeni veya yenilenen binalara kolaylıkla uygulanabilen, “fişe tak, çalıştır” prensibine sahip bir çözümdür.
VELUX ayrıca Güneş enerjisiyle çalışan çatı pencereleri de sunmaktadır.

Akıllı Solar Sistem (2)

GGU INTEGRA SOLAR Güneş Enerjili Çalışma Sistemi

VELUX INTEGRA® çatı pencerelerinin tüm özelliklerine sahip güneş enerjisi ile kumanda edilebilen yeni Solar INTEGRA®, sınırsız enerji kaynağı olan güneş enerjisinden maksimum faydalanmak ve evlerde enerji tasarrufu sağlamak için ideal seçimdir. Pencerenin dış çerçevesinde yer alan PV solar hücre, penceredeki motora güç vererek çalıştırmaktadır.

GGL INTEGRA SOLAR Güneş Enerjili Çalışma Sistemi
VELUX INTEGRA® çatı pencerelerinin tüm özelliklerine sahip güneş enerjisi ile kumanda edilebilen yeni Solar INTEGRA®, sınırsız enerji kaynağı olan güneş enerjisinden maksimum faydalanmak ve evlerde enerji tasarrufu sağlamak için ideal seçimdir. Pencerenin dış çerçevesinde yer alan PV solar hücre, penceredeki motora güç vererek çalıştırmaktadır.

Çatı Çıkış Kapakları (3)

GVT (1)

GVT- Çatı Çıkış Kapağı

VELUX, çatı arasından çatıya erişimi kolay ve güvenli hale getirmektedir. Bakım gerektirmeyen GVT çatı çıkış penceresi, kullanılmayan çatı aranız için mükemmel seçimdir. Bu pratik ve kullanışlı çıkış penceresi, kötü hava şartlarına dayanıklı poliüretandan üretilmiş ve dışa doğru açılarak giriş-çıkışları kolay hale getirir.

Velta (2)

VLT 029 – Velta Çatı Çıkış Kapağı

VELTA çatı çıkış kapağı, kullanılmayan çatı katları için havalandırma ve gün ışığı sağlamak amacıyla önerilir. Açma kapama kolu ile üç farklı seviyede kolaylıkla sabitlenebilir. VELTA ahşap iç yüzeyi, koyu gri alüminyum çerçevesi, elektrostatik boyalı alüminyum kanadı, entegre etekliği ve kaynaksız köşe ekleriyle modern bir tasarıma sahiptir. 45 x 73 cm ebatlarında üretilmektedir.

 

VLT 025 – Velta Çatı Çıkış Kapağı

VELTA çatı çıkış kapağı, kullanılmayan çatı katları için havalandırma ve gün ışığı sağlamak amacıyla önerilir. Açma kapama kolu ile üç farklı seviyede kolaylıkla sabitlenebilir. VELTA ahşap iç yüzeyi, koyu gri alüminyum çerçevesi, elektrostatik boyalı alüminyum kanadı, entegre etekliği ve kaynaksız köşe ekleriyle modern bir tasarıma sahiptir. 45 x 55 cm ebatlarında üretilmektedir.

Panjur ve Gölgelikler (6)

Panjur (2)

SSL – Solar Panjur

VELUX manuel ya da güneş enerjisi ile kontrol edilebilen panjurlar 
Elle ulaşılabilen çatı pencerelerinin bulunduğu ve uzaktan kumadalı kullanımın gerekli olmadığı durumlarda manuel kontrol edilebilen panjur seçeneği tercih edilebilir. Uzaktan kumandalı kontrolü elektrik ile değil güneşten sağladığı enerji ile kablosuz olarak gerçekleştiren solar panjur seçenekleri de mevcuttur.

 

SML – Panjur

Tek bir dokunuşla mükemmel konfor.
VELUX elektrikli panjurlar elle ulaşılamayan çatı pencereleri ya da konforun önem taşıdığı konumlar için ideal seçimlerdir. Uzaktan kumandalı VELUX INTEGRA çatı pencereleri ile kusursuz bir paket sistem oluştururlar.

Gölgelik (4)

MSL – Solar Gölgelik

Velux Gölgelikler, odanızı serin tutarken manzarayı engellemeden ve güneş ışınlarını cama ulaşmadan keser. İçeriden montajı son derece kolaydır.

MML – Elektrikli Gölgelik

Velux Gölgelikler, odanızı serin tutarken manzarayı engellemeden ve güneş ışınlarını cama ulaşmadan keser. İçeriden montajı son derece kolaydır.

 

MAL – Manuel İpli Gölgelik

Velux Gölgelikler, odanızı serin tutarken manzarayı engellemeden ve güneş ışınlarını cama ulaşmadan keser. İçeriden montajı son derece kolaydır.

 

MHL – Manuel Gölgelik

Velux Gölgelikler, odanızı serin tutarken manzarayı engellemeden ve güneş ışınlarını cama ulaşmadan keser. İçeriden montajı son derece kolaydır.

Güneş Tünelleri (2)

Sert Yansıtıcı Borulu (1)

Velux-SBGT – Velux – Sert Borulu Güneş Tüneli

Sert Borulu Güneş Tüneli

Çatı arası kullanımının mümkün olmadığı durumlarda, VELUX’ün en karanlık mekanlara gün ışığı taşıyan Güneş tüneli, mükemmel bir çözüm olacaktır. Sert borulu tünel, koridor veya penceresiz banyo gibi mekanlar için idealdir.

Esnek Yansıtıcı Borulu (1)

Velux-EBGT – Velux Esnek Borulu Güneş Tünel

Esnek Borulu Güneş Tüneli

VELUX Esnek borulu güneş tüneli ile çatınızdan gün ışığını odanıza en pratik şekilde taşıyabilirsiniz. Tünel 2 metreye kadar uygulamalar için ideal bir çözümdür.

Difüzyona Açık Çatı Örtüleri (6)

Supreme – CaPlast CaTop Supreme

CaTop Supreme DIN EN 13859-1’e göre enerji verimliğini sağlayan, difüzyona açık, kendinden yapışkanlı bandı olan ya da olmayan şekliyle teslim edilebilen, bir alt örtüsüdür. Polyester bir keçe ve yenilenebilen, dayanıklı bir poliüretan kaplamadan oluşur.

Strong – CaTop Strong

CaTop Strong, DIN EN 13859-1normuna uygun difüzyona açık, çok amaçlı kullanıma uygun bir çatı kaba döşeme folyosu olup İstenirse CaTop Strong olarak kendinden yapışma katı olmaksızın da teslimatı yapılabilmektedir. Çok katlı rulo, polipropilen keçeden meydana gelmekte olup, içte fonksiyon membranına sahip bulunmaktadır.

Forte – CaTop Forte

CaTop Forte, DIN EN 13859-1 göre, difüzyona açık her amaca uygun bir alt örtüsüdür. Polipropilenden oluşan bu çok katmanlı ürün içersinde bir fonksiyon membranı olan özel bir ızgara ile tamamlanmış ve güçlendirilmiştir.

Delux – CaTop Delux

CaTop Delux DIN EN 13859-1 normuna göre enerji etkili, difüzyona açık özel alt kaplama tabakasıdır. Bir PES-Vlies ve yeni uzun ömürlü bir poliüretan kaplamasından oluşmaktadır.

C140 – CaTop C 140

CaTop C140, DIN EN 13859-1 normuna göre difüzyona açık standart bir çatı altı kaplamasıdır. Bu çok katmanlı kaplama, içinde fonksiyon membranı bulunan bir polipropilen muflon banttan oluşmaktadır.

C120 – CaTop C 120

CaTop C 120, DIN EN 13859-1 normuna göre difüzyona açık standart bir çatı altı kaplamasıdır. Bu çok katmanlı kaplama, içinde fonksiyon membranı bulunan bir polipropilen muflon banttan oluşmaktadır.

Arkadan Havalandırmalı Eğimli Çatılar İçin Çözümler (4)

FolSuper – CaTop Fol Super

CaTop Fol Super DIN EN 13859-1 normuna göre sağlam, difüzyona açık olmayan ön kaplama tabakalarıdır. Tabaka kafesle güçlendirilmiş, izolasyon Vlies’i ile astarlanmış poliüretan folyodan oluşmaktadır. Hava koşullarına oldukça dayanıklı olan tabaka kara taş, padavra veya sahan örtülü tam kaplama sivri çatılarda koruma örtüsü olarak çok uygundur.

Fol120 – CaTop Fol 120

CaTop Fol 120, DIN EN 13859-1\\\’e göre geçirgen olmayan bir tavan levhasıdır. Levha, yırtılmaya dirençli PP kafes doku ile donatılmış polietilen folyodan oluşmaktadır. Ürün mikro ince perfore edilmiştir ve tavan levhası olarak 30 yılı aşkın bir süredir piyasada denenmiştir.

Fol105 – CaTop Fol 105

CaTop Fol 105, DIN EN 13859-1\\\’e göre geçirgen olmayan bir tavan levhasıdır. Levha, yırtılmaya dirençli PP kafes doku ile donatılmış polietilen folyodan oluşmaktadır. Ürün mikro ince perfore edilmiştir ve tavan levhası olarak 30 yılı aşkın bir süredir piyasada denenmiştir.

Extreme – CaTop Extreme

CaTop Extreme DIN EN 13859-1 normuna göre sağlam, difüzyona açık olmayan ön kaplama tabakalarıdır. Tabaka kafesle güçlendirilmiş, izolasyon Vlies’i ile astarlanmış poliüretan folyodan oluşmaktadır. Bu çok yüklenebilir örtü, serbest asılı ve yatay şekilde olabilir (örneğin yalıtımda) ve aynı zamanda çatı izolasyonunda buhar bariyeri yerine kullanılabilir.

Buhar Kesici ve Buhar Kontrol Örtüleri (5)

SD20 – CaVap SD 20

CaVap SD 20, iç taraflı montaj için özel olarak tasarlanmış buhar engelleyicidir. Dayanıklı buhar engelleyici PP kaplı PP keçedir.

SD2 – CaVap SD 2

CaVap SD 2, tüm havalandırılmayan, geçirgen çatı ve duvar konstrüksiyonları için çok yönlü bir buhar frenleme sistemidir. Buhar frenleme sistemi, kopolimer kaplı bir PP keçeden oluşmaktadır.

Reflect170 – CaVap Reflect 170

CaVap Reflect 170 aşırı dayanıklı, yansıtıcı bir buhar engelleyicidir sd-değeri 100 m\\\’dir: özel olarak iç taraflı montaj için tasarlanmıştır. Kafes takviyeli PE folyodan oluşmaktadır, bu da bir alüminyum tabaka ile buharlaştırılmıştır.

Reflect80 – CaVap Reflect 80

CaVap Reflect 80, 100 m sd-değeri olan özellikle iç mekanlarda kullanılan sağlam ve yansıtma özelliğine sahip bir buhar önleyicidir. Alüminyumlu bir PE-Filminden ve poliolefin kaplamadan oluşan bir ızgara sistemi ile güçlendirilmiştir.

Alu1500 – CaVap Alu 1500

CaVap Alu 1500 yüksek değerli hava ve buhar engelleyicidir, özellikle az eğimli çatı alanları için tasarlanmıştır. Buhar engelleyici, çok katlı alüminyum katlardan ve yırtılmaya aşırı dayanıklı kafes desteklerden oluşmaktadır.

Cephe Kaplamaları Altında Kullanılan Çözümler (4)

CaWrap 130 – CaPlast CaWrap 130

CaWrap 130, geçirgen bir hava ve buhar engelleyicidir, aynı zamanda Housewrap olarak da kullanılır. Çok katlı rulo, içte polyolefin kopolimer kaplamalı 2 polipropilen keçeden oluşmaktadır. Rulo özel olarak ahşap ayaklık yapı şeklinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır ama aynı zamanda başka çatı, duvar veya cephe konstrüksiyonlarında da kullanılır.

CaWrap 110 – CaPlast CaWrap 110

CaWrap 110, geçirgen bir hava ve buhar engelleyicidir, aynı zamanda Housewrap olarak da kullanılır. Çok katlı rulo, içte polyolefin kopolimer kaplamalı 2 polipropilen keçeden oluşmaktadır. Rulo özel olarak ahşap ayaklık yapı şeklinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır ama aynı zamanda başka çatı, duvar veya cephe konstrüksiyonlarında da kullanılır.

CaWrap UV – CaPlast CaWrap UV

CaWrap UV, PES keçe ve inovatif, uzun ömürlü poliüretan kaplamadan oluşmaktadır. Tüm arkadan havalandırmalı ve maks. % 40 açık ek yeri olan ve maks. 50 mm ek yeri iç genişliği olan asma cephe konstrüksiyonlarında kullanılabilir. Fırtınalı yağmur veya kar dahi yalıtım düzleminden etkin biçimde uzaklaştırılır.

80 – Caplast CaWrap 80

CaWrap 80 bir geçirgen hava ve buhar engelleyicidir, aynı zamanda Housewrap olarak da kullanılmaktadır. Çok katlı rulo, içte kopolimer kaplamalı polipropilen keçelerden oluşmaktadır. Rulo özel olarak ahşap ayaklık yapı şeklinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır ama aynı zamanda başka çatı, duvar veya cephe konstrüksiyonlarında da kullanılır.

Islak Hacimler İçin Su Sızdırmazlık Örtüleri (3)

CaFloor 1500 – CaPlast CaFloor 1500

CaFloor 1500 yüksek buhar sızdırmazlığında bir nem bariyeridir. Çok katlı özel tabaka iki taraflı Vlies güçlendirmesiyle donatılmış aşınma korumalı yüksek değerli bir alüminyum tabandan oluşmaktadır.

CaFloor 60 S – CaPlast CaFloor 60 S

CaFloor 60 S buhar frenleyici bir nem bariyeridir. Çok katlı özel tabaka iki taraflı Vlies izoleli işlevsel ve sızdırmaz polimer tabakadan oluşmaktadır.

CaFloor 60 – CaPlast CaFloor 60

CaFloor 60 buhar frenleyici bir nem bariyeridir. Çok katlı özel tabaka iki taraflı Vlies izoleli işlevsel ve sızdırmaz polimer tabakadan oluşmaktadır.

Yapıştırma Çözümleri (3)

CaTape UV – CaPlast CaTape UV

CaTape UV, özel olarak tüm CaPlast çatı kaba döşeme folyoları (CaTop) ve ön cephe folyoları (CaWrap) için uyarlanmış, UV dirençli bir yapıştırıcı banttır. Yapıştırıcı bant, polyester parçalı özel bir UV dirençli folyodan meydana gelmekte olup, bu, akrilat yapıştırıcıya (dispersiyon) sahiptir. Tek taraflı yapıştırıcı silikon kâğıtla kaplıdır.

CaTape Uni – CaPlast CaTape Uni

CaTape Inside, özel olarak CaVap buhar tutucuya uyarlanmış, tek taraflı yapışan kâğıtlı bir yapışkan banttır. Yapıştırıcı bant, sarı CaTape Uni, tüm CaPlast buhar tutucular, çatı kaba döşeme ve ön cephe folyoları için uygun bir yapıştırıcı banttır. Yapıştırıcı bant, yeşil LDPE folyodan meydana gelmekte olup, bu, akrilat yapıştırıcıya (dispersiyon) sahiptir. Tek taraflı yapıştırıcı silikon kâğıtla kaplıdır.

CaTape Inside – CaPlast CaTape Inside

CaTape Inside, özel olarak CaVap buhar tutucuya uyarlanmış, tek taraflı yapışan kâğıtlı bir yapışkan banttır. Yapıştırıcı bant, sarı kraft kâğıdından meydana gelmekte olup, bu, akrilat yapıştırıcıya sahiptir. Tek taraflı yapıştırıcı silikon kâğıtla kaplıdır.

Nicoll Belriv Sistemler (5)

Belriv.Tmm.Ürn. – Belriv Sistem Tamamlayıcı Ürünler

Tamamlayıcı Ürünler

 1. Kelepçe Desteği (Nicoll oluk kelepçeleri için)
 2. Kelepçe vidası (LG28/LG38 Yağmur olukları için)
 3. Kelepçe vidası (LG25 Yağmur olukları için)
 4. Havalandırma Profili, (Boy 2 mt)
 5. Labmri Klipsi (250 adetlik Kutu)
 6. Plastik Başlı Çivi 30mm
 7. Plastik Başlı Çivi 65mm
S.A.B.L.P. – Belriv Sitem – Saçak Altı Lambri ve Bitirme Profilleri

Saçak Altı Lambri ve Bitirme Profilleri

 1. Saçak Altı Lambri, en 30cm (Boy 4 mt)
 2. J Duvar Bitiş Profili (Boy 4 mt)
 3. F Duvar Bitiş profili (Boy 4 mt)
 4. H Profil (Boy 4 mt)
 5. U Profil (Boy 2 mt)
 6. Köşe profil 70x40mm (Boy 4 mt)
Birl.Elm. – Belriv Sistem Birleşim Elemanları

Birleşim Elemanları

 1. Alın Ek Parçası
 2. Alın Dış Köşe Parçası 900
 3. Alın İç Köşe Parçası 900
 4. Alın Dış Köşe Parçası 1350
 5. Alın İç Köşe Parçası 1350
Belriv Tesp.Elm. – Belriv Sistem Tespit Elemanları

Tespit Elemanları

 1. Üniversal Plaket
 2. Metal Plaket- Ayar Plakalı
 3. Metal Plaket-Klipsli
Saçak Alınları – Belriv Sistem – Saçak Alın Profilleri
 1. Saçak Alın Profilleri (17 cm.) Boy 4 mt.
 2. Saçak Alın Profilleri (21 cm.) Boy 4 mt.
 3. Saçak Alın Yükseltme Profili (8 cm.) 4 mt.