EPSA Yalıtım San ve Tic AŞ.

EPSA Yalıtım & Yapı Kimyasalları başta Marmara Bölgesi olmak üzere oluşturduğu bölge yöneticiliklerine gelen ihtiyaçlara cevap verebilen, 60 çalışanı, toplam 14.000 m²’lik 2 üretim tesisi ile faaliyet gösteren bir şirkettir.
Gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları ile bulundukları sektörlere sürekli farklılık ve katma değer yaratarak, dünya standartlarında üretim yapan EPSA Yalıtım, Ambalaj, Yapı Kimyasalları uzmanlaşan kadrosu ile her bir müşterisinin ihtiyacına uygun çözümler üretmektedir.
1999 – 2007
İlk adımlarını 1999 yılında yalıtım sektöründe İzonur İzolasyon ile attığımız EPSA Yalıtım & Ambalaj & Yapı Kimyasalları olarak,  inşaat sektörüne yönelik yalıtım malzemesi ve otomotiv sektörüne yönelik EPS mamül üretiminin ardından ambalaj sektörüne yönelerek,  sektörünün lider üretici firmaları arasındaki yerimizi aldık.
İş hacmimizin her geçen gün artması sonucu, 2007 yılında üretim yaparak büyümeye karar verdiğimizden bugüne, üretim kapasitesi olarak 5 kat büyüme gösterdik.  Kestel Barakfaki Sanayi Bölgesi’nde EPSA Yalıtım San. ve Tic. A.Ş.’ ticari ünvanımızla inşaatta BURPOR, NEOPLUS, NURPOR, ATABOARD, ambalajda ECEPACK markamızla ürünlerimizi müşterilerimize sunmaya başladık. Büyüyen ve gelişen yapımızla, başta her türlü yalıtım malzemesi olmak üzere otomotiv, mobilya, gıda gibi birçok farklı sektörlere yönelik üretim yelpazemizi sürekli geliştiriyoruz.
2012
Yeni yatırımımızı yine yalıtım alanına yaparak 2012 itibariyle, Ankara Yolu 25.Km’de 2. üretim tesisimizi faaliyete geçirerek  ‘Yapı Kimyasalları’ sektöründe hizmet vermeye başladık.  Bugün, sadece malzeme ile bitmeyen yalıtım işinin yapıştırıcısı, sıvası, dübeli, filesi gibi her türlü gereksinimini içinde bulunduran mantolama paketimiz, ısı yalıtım sistemleri markamız  ‘MANTOYAP’ ile  doğru yalıtım için pazardayız.
2013
İnşaat sektörünün vazgeçilmezi olan ısı yalıtım malzemelerinin yanında portföyümüzde bulunan seramik yapıştırıcıları, derz dolguları, teknik yapıştırıcılar, su izolasyon ürünleri, ısı izolasyon ürünleri, astarlar, yüzey temizleyiciler ve koruyucular, tamir harçları vb. ürünler ile inşaat sektörünün temel ihtiyaçlarını ‘EPSA’  markası çatısı altında sunmaya başladık.
Yerelde lider üretici olmanın gururunu yaşayan EPSA Yalıtım & Yapı Kimyasalları’nın;
EPS üretimi yıllık 5.000 Ton, yapı kimyasalları üretim kapasitesi ise yıllık 120 Bin Ton’dur.
% 100 yerli sermaye ile faaliyetlerine devam eden EPSA olarak, ISO, TSEK, TSE ve CE belgeleri ile kalite sistemleri çalışmalarını yürütüyoruz. Şu an 150 ürün çeşidine sahibiz. Genç ve dinamik bir ekiple çalışıyor olmanın avantajını taşımamız, geniş ürün yelpazemiz ve talepler doğrultusunda esnek üretim şansına sahip olmamız bizi sektörde güçlü kılıyor.
EPSA;  ihtiyaç ve beklentileri yakından takip eden duyarlı yapısıyla, müşterilerine kullanacakları EPS ürünleri konusunda proje desteği sağlayarak, özellikle EPS ambalaj ürününün tasarımı, maliyet analizi, seçimi konularında ar-ge desteği de veriyor.
Sanayici bir kuruluş olmanın dışında sektörün gelişimi ve bilinçlendirilmesine yönelik aktif faaliyet gösteren EPSA Yalıtım & Yapı Kimyasalları, başarısı ile bir çok ödüle layık görülmenin haklı gururunu yaşarken, sektörel kurumsallaşma ve yapılanma dahilinde İZODER, EPSDER gibi önemli derneklerin üyesidir.
Üretimini gerçekleştirdiği EPS ürünü, EPSA firması için sadece bir iş değil yaşamın çok değerli bir parçası…
Bu anlayış nedeniyledir ki kaliteli üretimin yanı sıra kendisini rakiplerinden ayıran kusursuz hizmet anlayışıyla EPSA hep bir adım önde…
  • Adres: Barakfakih Sanayi Bölgesi 22. Cadde No:10 Kestel – Bursa / Türkiye
  • Telefon: +90 224 384 10 20 (pbx)
  • Faks: +90 224 384 15 00
  • E-posta: info@epsa.com.tr
  • http://www.epsa.com.tr