Fortis İstanbul’un son dükkan ve ofislerini Eskidji satacak

Yiğit İDK Group’un, İstanbul’un gözde yerleşim merkezlerinden Basın Ekspres Yolu’nda gerçekleştirdiği Fortis İstanbul’un cadde dükkanları ve son kalan home ofisleri Eskidji’nin düzenleyeceği açık artırmayla satılacak. Teslimlerin devam ettiği ve yüzde 95’inin satışının tamamlandığı Fortis İstanbul’un dokuz adet cadde dükkanı ve 61 adet home ofisinin satışı 6 Mart Salı, saat 14.00’te Eskidji Müzayedecilik’in Yenibosna’daki merkezinde düzenlenecek açık artırmayla gerçekleşecek.

Yiğit IDK Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit,  konumu ve fark yaratan mimarisiyle Fortis İstanbul’un satışa çıktığı ilk günden bu yana yoğun ilgi gördüğünü söyledi. Basın Ekspres Yolu’nda Malazgirt Caddesi üzerinde yeralan Fortis İstanbul’un hem E5’ten hem Basın Ekspres Yolu’ndan direkt girişi olması, Atatürk Havalimanı’na yakınlığı ve toplu taşıma imkânlarıyla ilk günden beri yatırım ve oturum amaçlı çok fazla ilgi çektiğini anlatan Önder Yiğit, Fortis İstanbul’da yer alan konutların yüzde 95’inin satıldığını ifade etti. Yiğit İDK Group olarak son kalan dokuz adet cadde dükkanı ve 61 adet home ofisin satışı için Eskidji Müzayedecilik ile anlaştıklarını belirten Önder Yiğit, “Açık artırmada cadde dükkanlarımız 6 bin 990 TL’den satışa çıkarken, home ofislerin satış fiyatı ise 239 bin TL olacak” dedi.

Açık artırmada peşin teklif alındığını hatırlatan Önder Yiğit, istenirse şirket bünyesinde yüzde 25 peşin, 36 ay taksitle ödeme imkânı sunulacağını ifade etti.  Hem cadde dükkânlarının hem de home ofislerin satış sonrası hemen sahiplerine teslim edileceğine dikkat çeken Önder Yiğit, İstanbul’un en hızlı gelişen bölgesinde yer alan Fortis İstanbul’da son kalan dükkan ve home ofisleri almak isteyenlerin müzayedeye yoğun ilgi göstermesini beklediklerini söyledi.

Nisan 2015’te satışa sunulan Fortis İstanbul, 69 bin metrekarelik inşaat alanına sahip bulunuyor. Toplam yatırım tutarının 192 milyon TL olduğu Fortis İstanbul, 20’şer katlı, üç blok ve 705 konuttan oluşuyor. Projede 58 metrekarelik 1+0, 86 metrekarelik 1+1 A, 90 metrekarelik 1+1 B ve 125 metrekarelik 2+1 olmak üzere dört farklı tipte daire bulunuyor. Tüm daireler rezidans tapulu olduğu için sakinlerine dairelerini home ofis olarak kullanma imkanı da sunuluyor. Fortis İstanbul’da toplam 21 adet cadde dükkânı bulunuyor.

İnternetten de canlı olarak izlenebilecek olan müzayedeye, satın alma için online katılım imkânı da bulunuyor. Müzayede ile ilgili detaylı bilgi ve şartnameye www.eskidji.com adresinden ulaşabilirsiniz.