Genç yaşam konsepti tuttu, Larissa Göl Evleri’nde konut sayısı bin 500’e çıktı

ERDN İnşaat ve Gayrimenkul, genç yaşam konsepti ile hayata geçirdiği bin 200 konutluk Larissa Göl Evleri projesi çok ilgi görünce, projedeki konut sayısını bin 500’e çıkardı. Uzun yıllar arsa geliştirme konusunda faaliyet gösterdikten sonra bu yıl bin 200 konutluk iddialı bir projeyle inşaat sektörüne adım attıklarını dile getiren ERDN İnşaat’ın sahibi Mansur Erden, “Konut sayısı kadar konseptimizle de iddialıyız. Doğal bir gölün etrafında konumlandırdığımız projede dikey orman tarzını hayata geçiriyoruz. Her katta balkon kapısını açtığınızda sizi zeytin ağacı ya da asma karşılayacak. Bu ağaçların kökleri iki yıllık bir süre rehabilite ediliyor ve belli bir boya geldikten sonra büyümüyorlar. Merkezi çamaşırhanesi, daireye sıcak yemek sunumu, oda servisi, ev temizliği gibi hizmetlerimiz olacak. Projemiz ayrıca spor tesisi, koşu parkuru, alışveriş merkezi gibi unsurlarla genç yaşam konseptine göre planladı” dedi.

Projeye daha çok gençlerin ilgi gösterdiğini söyleyen Erden, “Bekar gençler, genç evliler, bekar çocukları için yatırım yapan çok sayıda yatırımcımız var. 1 Nisan’da lansmana çıktık. 25 Mayıs’ta temel attık. Hızlı bir tempo ile çalışmalarımız ve satışlarımız devam ediyor. Beklediğimizden çok talep gördük. 162 daireden oluşan ilk etapta yüzde 80 satış oranını yakaladık. Ocak ayında yapımına başlayacağımız ve 124 daireden oluşan ikinci etabın da yüzde 60’ı satıldı. Bu performans nedeniyle projedeki konut sayısını bin 500’e yükseltmeye karar verdik. Yüzde 80’i 1+1 konuttan oluşan projemizi 60 ay sonunda tamamlama hedefiyle yola çıktık ama 52 ayda bitirmeye çalışacağız” diye konuştu.

“Doğalgaz ile soğutma yapacağız”

Projede doğalgaz sistemine geçtiklerini, ısıtma yanında soğutmayı da doğalgaz ile yapacaklarını söyleyen Erden, “Çevreci bir proje yürütüyoruz. Genelde bu tür projelerde merkezi sistemler çok tercih edilmiyor. Biz ısıtma ve soğutma yanında jeneratörü de doğalgaz sistemli olarak planladık. Larissa Göl Evleri çok iyi bir lokasyonda yer alıyor. Araziyi yatırım için 10 yıl önce almıştık. Bölge çok hareketlendi. Yatırımı öz sermayemiz ile yaptığımız için maliyetlerimiz benzer projelere göre daha uygun. Lansmanda yüzde 33 daha düşük fiyatlarla pazara çıktık. Şu an da piyasanın gerisindeyiz. Bu da yatırımcıyı buraya çekiyor. Konutların 1+1 olması da satışların artmasını kolaylaştırıyor. Daha kolay ulaşılabiliyor. Bölgede domino etkisi yarattık. Buraya sektör bazında yoğun bir yatırım var. Markalı konutlar yatırım yapıyor. Projemizin ilerlemesi ile diğer inşaatlar da yükselecek” şeklinde konuştu.

Birincil hedef olarak çok para kazanmayı değil güzel bir eser ortaya çıkarmayı belirlediklerini vurgulayan Erden, “Hedefimiz sadece başarılı olmak. Bugüne kadar hep gayrimenkul aldık sattık. Şimdi ortaya bir eser koymak istiyoruz. İleriyi görebiliyorsanız farkınız ortaya çıkıyor. Ben burayı alırken, görür görmez karar verdim. Çünkü arazi bizim uzmanlık alanımız. Şimdi bunun bir basamak üzerine çıktık. 62 yıllık iş tecrübemizi inşaata aktaralım istiyoruz. Projemize gösterilen ilgi ve satış rakamları doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor. Bu sektör gayrimenkulden farklı. O kadar arazi aldık sattık kimselerin haberi olmadı. Ama burada bir çivi çaktığınızda herkes görüyor. Biraz öne çıkmak gerekiyor. Bu sektörde tanınırlık önemli, geçmişiniz önemli. Bizim en büyük artımız, yerin bizim olması. Projeyi kendimizin yapıyor olması daha da farklı bir güvence” dedi.