Granitaş Granit San. ve Paz. A.Ş.

Granitaş 1989 yılında Bilecik’te 40.000 m2 arazi üzerinde modern teknoloji ile kurulmuş, ülkemiz doğal kaynaklarına değer katmak hedefi ile faaliyet gösteren, sektöründe öncü bir sanayi kuruluşudur.

Granitaş, Aksaray ve Bergama’da ikişer, Giresun, Kırklareli ve Eskişehir’de birer adet olmak üzere ülkemizde toplam yedi adet granit ocağı işletmektedir.

Bilecik’te dünya granit sektörünün son teknolojisiyle kurulmuş ve geçen yıllar boyunca da daima yenilikleri takip edip yatırımlar yaparak hep modern ve yeni kalmış fabrikasında kendi granit ocaklarından elde ettiği granit bloklarını işlemenin yanı sıra yurt dışından ithal ettiği zengin renk ve doku çeşitliliğine sahip granit bloklarını da işleyerek müşterilerine geniş bir ürün yelpazesi ile her zevke hitap edecek şekilde sunmaktadır.

Günümüzde en dayanıklı ve prestijli yapı malzemesi olan granit, inşaat sektörünün ülkemizdeki gelişmesine paralel olarak her geçen gün daha fazla talep görmektedir. Günümüzün modern yapılarının özellikle dış cephe kaplamalarında ve yer döşemelerinde müşteri projeleri doğrultusunda granite şekil veren Granitaş, sektörün öncüsü konumundadır.

Granitaş, Bilecik fabrikasından sonra ocaklarının yakınına kurmuş olduğu Bergama, Kırşehir, Aksaray ve Sivrihisar fabrikaları ile 1.000.000 m2 üretim kapasitesine ulaşmıştır. Üretimini yurt içinde pazarlamanın yanı sıra yaptığı dünya standartlarındaki üretim ile Rusya, İngiltere, Türki Cumhuriyetler, Almanya, Hollanda, Bulgaristan, Romanya, Arnavutluk, Makedonya, Endonezya, Ukrayna ve Irak gibi ülkelerin de yer aldığı dış pazarlara da ihracat yapmaktadır.

Granitaş, ülkemizde yeni bir ürün olan graniti tanıtmak ve kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Afyon, Ankara, Antalya, Bilecik, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul (Alibeyköy – Ferhatpaşa – Kartal – Pendik), Isparta, İzmir, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Ordu, Samsun, Tekirdağ (Çorlu) ve Trabzon olmak üzere, toplam 18 ilde satış merkezleri açarak, granitçi meslektaşlarına daha yakından hizmet vermeye başlamıştır.

  • Harmandere Mah., Şehit Mehmet Günay Cad. No:17, Kurtköy 34912
    Pendik / İSTANBUL
  •  +90 (216) 482 55 95
    +90 (216) 482 55 96
  •  info@granitas.com
  • www.granitas.com