Hazet Türkiye Pazarında Hızla Büyüyor

El aletleri sektörünün dünyaca ünlü Alman firması Hazet, İstanbul’da yaptığı toplantı ile yeni ürünlerini tanıttı. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden bayilerin katıldığı toplantıda Hazet Bölge Satış Direktörü Rudi Husmann ve Hazet Teknik Tanıtım Sorumlusu Ömür Çayırhan ürünler ve çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler verdiler.

Toplantıda ayrıca, Hazet Türkiye Direktörü ve Türkiye mümessili olan BS Tool Trade Genel Müdürü Bülent Savaş 2015 yılında Türkiye pazarına kararlı adımlarla giren Hazet’in ürünleri ve seslendiği sektörlerle ilgili önemli bilgiler verdi:   Savaş: “Hazet’in ürün gamı ön plana alındığında öncelikle otomotiv sektörüne hitap ettiği dikkat çekmektedir. Dünyanın önde gelen otomobil markaları olan Mercedes, BMW, Volkswagen gibi pek çok ünlü markanın teknik servislerinde yoğun olarak tercih edilen ve kullanılan Hazet, müşteri odaklı olarak geliştirdiği alt yapı sistemiyle de diğer el aleti markalarından ayrılarak ön plana geçmektedir.  Her otomobil firmasının teknik servisleri için özel tanımlı el aletleri sunan Hazet, bu alanda tanımlanmış kodlu sistemiyle özel üretimler gerçekleştirmektedir. Örneğin Mercedes araçlarında kullanılan XYZ kodlu el aletinin Hazet numaralı karşılığı mevcuttur.  Bu çalışma, servis teşkilatlarının çalışmalarını hızlandırmakta ve büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu sistem sayesinde, dünyanın herhangi bir yerinde bulunan servis merkezindeki kullanıcı kaliteli, hızlı ve çabuk hizmet alabilmekte ve yansıtabilmektedir.” dedi.

Aynı şekilde, Hazet’in, havacılık sektörü ve sanayinin pek çok alanında kullanılan el aletleri de ürettiğine dikkat çeken Bülent Savaş, Hazet’in bu sektörlere yönelik geniş ürün yelpazesinin ergonomik kullanımları ve uzun ömürleri sayesinde kullanıcılar tarafından ilk tercih edilenler arasında olduğuna da işaret etti.

Almanya’da pazar lideri olan Hazet, Türkiye’de pazarında son yıllarda daha fazla görünür oldu. Firmanın Türkiye hareketlerini yöneten Savaş, şirketin, son bir yıl içinde hedef büyüttüğünü ve pazarda kaliteli ve son teknoloji ürünleriyle daha fazla yer almak için kolları sıvadığını belirtti. Bülent Savaş, 2015 yılından bu yana Türkiye pazarında daha etkin olan ve emin adımlarla yürüyen Hazet’in, her yıl koyduğu hedeflerine başarıyla ulaştığını ve şu an pek çok sektörde aranan marka olduğunu söyledi. Savaş, kısa bir gelecekte pazar liderliği için hızla alt yapı çalışmaları yapan Hazet’in, bunları tamamlamakta olduğunun müjdesini de verdi. Bülent Savaş,  şirketin ilkeli duruşunu şöyle açıkladı:
“Kullanıcı memnuniyeti ön planda çalışma prensibine sahip olan şirket, gelecek planlarının odak noktasına, kısa sürede tedarik ve müşteri memnuniyetini koymuş bulunmaktadır. Şirket, çalışmalarıyla ilgili gelişmeleri safha safha iş paydaşlarıyla paylaşmayı planlamaktadır“

Hazet’in Türkiye’de aktif 6 satış noktası bulunuyor. Bu sayının birkaç eklemeyle artacağını belirten Savaş,  “İthalatçı bayi teşkilatının çok büyük desteğini alan Hazet, gelecekte de genişleyen bayi ailesiyle tam gaz yollarına devam edeceklerine inanmaktadır.  Türkiye’nin geniş coğrafyası ve hızla artan pazar potansiyeli karşısında hedefimize kollektif oyun/takım anlayışıyla, 3B kuralı (birlik-beraberlik-başarı) içinde,  emin adımlarla ilerleyeceğimize yürekten inanıyoruz.” dedi.

Bülent Savaş son olarak, bayileriyle aralarında kurulan güven ilişkisinin çok önemli olduğuna inanan Hazet’in, Türkiye pazarında kendisine verilen destek için tüm bayilerine içten teşekkür ettiğini de belirtti.