İş Makinası Sektöründe Paylaşım Ekonomisi İle Yeni Bir Açılım

BORUSAN’DAN TÜRKİYE’DE İLK DEFA UYGULANAN İNOVATİF İŞ MODELİ:

BENİM FİLOM

Borusan’ın inovasyon ve dijitalleşme çalışmalarının bir sonucu olarak kurulan Benim Filom, Türkiye’de ilk kez uygulanan iş modeliyle Cat® markalı Bekoloder (Kazıcı Yükleyici), Mini Ekskavatör ve Mini Yükleyici iş makinalarını müşterilerinin kullanımına sunuyor. Müşteriler, Benim Filom bünyesindeki yüzden fazla makinayı, saatlik veya günlük, operatörlü ve operatörsüz olarak diledikleri zaman diledikleri işlerinde kullanıyor ve kullandıkları kadar ödüyorlar.  

2020 yılına kadar Ar – Ge, inovasyon ve dijitalleşmeye 200 milyon ABD doları yatırım yapmayı planlayan ve cirosunda katma değeri yüksek inovatif ürün ve hizmetlerin payını artırmak için çalışan Borusan Holding inovatif iş modellerine bir yenisini ekledi. İş makinası sektöründe hafriyatçı ve inşaatçılara önemli bir katma değerin yolunu açacak “Benim Filom” faaliyete geçti.

Neden Benim Filom?

Hafriyatçı ve inşaat firmalarının yeni projeler ve kentsel dönüşüm çalışmalarıyla küçük iş makinalarına ve operatörlerine yönelik artan talepleri ile istenen makinayı ve profesyonel hizmeti bulmaları giderek zorlaşıyor.

Benim Filom piyasadaki ihtiyacı analiz ederek, getirdiği iş modeli ile Cat® marka küçük iş makinalarını saatlik veya günlük, operatörlü ve operatörsüz olarak müşterilerinin hizmetine sunuyor. Hafriyatçılar ve inşaatçılar Benim Filom’un makina parkından diledikleri zaman diledikleri yerde ihtiyaç duydukları makinayı kullandıkları kadar ödeyerek yararlanıyor, şantiyeleri hiç durmuyor.

Benim Filom, Borusan güvencesi ve tek muhatap ile yüksek kalitede hizmet imkânı, üç farklı makina tipi (Kazıcı Yükleyici, Mikro Yükleyici, Mini Ekskavatör -operatörlü/operatörsüz) kullanma olanağı gibi avantajlar sağlıyor.

Böylece hafriyat ve inşaat şirketleri doğru makina ve operatör bulmak için vakit kaybetmiyor, piyasa koşullarında fiyatlama ve operatör bildirim sistemi sayesinde işin maliyetini net görebiliyor ve şeffaf bir hizmet alabiliyorlar.

Nasıl kullanılıyor?

Benim Filom’a katılmak isteyen hafriyat ve inşaat firmaları ihtiyaç duydukları ve filoda yer alan herhangi bir tipteki makinayı telefon ya da web sayfası üzerinden talep ediyorlar. Benim Filom, nitelikli operatör, mazot, bakım, amortisman, makina yatırımı gibi konularla uğraştırmadan müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını Borusan güvencesi ile profesyonel bir şekilde karşılıyor.

İş Makinası Sektörüne katma değer sağlayacağız

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Benim Filom Direktörü Göktuğ Yılgenci şunları söyledi:

“Benim Filom, müşteri memnuniyetini her koşulda önceliklendiren bir bakış açısına sahip. Bu iş modelini, pazarı objektif bir şekilde analiz ederek ve mevcut ihtiyaçların müşteri odaklı olarak karşılanması üzerine kurguladık. Sokakları, şantiyeleri ve durakları ziyaret ederek, çok sayıda görüşme ve gözlem yaparak böyle bir model oluşturduk. Yeni şirketimizin, Borusan’ın senelerdir uzman olduğu iş makinası ve ülkemizin lokomotif sektörlerinden olan inşaat sektöründe ciddi bir gelişime ve katma değer yaratılmasına katkıda bulunacağına inanıyoruz.”