İstikamet Döküm ve İnş. San. Tic. Ltd. Şti.

Türkiye ve Dünya’da lider projelerin tercihi olan “İSTİKAMET” markasının temelleri, Hasan Hüseyin Öksüz tarafından 1966 yılında Konya Karatay’da atılmıştır.

1966 yılında Konya’da çıktığı döküm üretimi yolculuğuna, 1994 yılından beri “İstikamet Döküm A.Ş.” çatısı altında “İSTİKAMET” markası ile devam etmektedir.

Kuruluşundan itibaren edindiği güvenilir, kalite ve verimlilik ilkeleri ile teknolojik gelişmelere ve yeniliklere açık olma vizyonu çerçevesinde, daima ileri teknoloji ve dünya standartlarında üretim misyonuyla hareket ederek sektörünün liderliğini üstlenmiştir.

Dünya’da sektörünün kalitesiyle bilinen markası olmayı; ürün ve hizmetlerde süreç odaklı olma, insana ve emeğe değer verme, müşteri memnuniyetini daima ön planda tutma, helal kazançtan ödün vermeme, eşit ve şeffaf yönetme, girişimci ve değişimlere öncü olma temel değerleriyle elde ederek sürdürmektedir.

Temel değerlerinden taviz vermeksiniz üretim faaliyetlerine devam ettiği 7500 m² alan ve 1200 ton/ay kapasiteye sahip Kayabaşı tesislerine ilave olarak, teknolojik gelişmelere ve yeniliklere açık, dünyanın önde gelen döküm firmalarından olma vizyonu çerçevesinde, ileri teknolojik altyapıya,

41500 m² alan ve 3600 ton/ay kapasiteye sahip Bilecik Bozüyük tesislerini de 2016 yılında faaliyete almıştır.

Tesislerindeki Ar-Ge ekibi ile daima yenilikçi, kaliteli ve yüksek performanslı yeni ürünler tasarlayıp üreterek sektörüne lokomotif olmaya devam etmektedir.

Genel olarak Maden, Metalurji, Makine, Tarım, Kimya, Otomotiv ve İnşaat sektörlerine her türlü Pik, Sfero ve Çelik Döküm üretim yapmaktadır. Özellikle İnşaat sektörüne Baca Kapağı, Yağmursuyu Izgarası, Süzgeç, Kelepçe, Bank Oturma Grubu, Kaldırım Engel Elemanı, Ferforje, Kablo Koruyucu gibi

ürünler üretmektedir.

2006 yılında Hollanda’yla açtığı ihracat penceresini; uygun fiyatla kaliteli ürünler üreterek 4 kıtada 32 ülkeye kadar genişletmiş olup, portföyüne sürekli yeni ülke ve müşterileri ekleyerek genişletmeye devam etmektedir. 2010 yılında İMMİB (İstanbul Metal ve Maden İhracatçılar Birliği)’nin ilk 10

ihracatçılar listesine girerek ihracattaki başarısını tescillemiş olup, listedeki yerini her yıl korunmanın mutluluğunu taşımaktadır.

Önce Kalite ilkesini, üretimin her aşamasını sürekli kontrol eden laboratuvar sistemi ve ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007, BSI, TSE, TSEK, SASO sertifikaları ile yaşatmaktadır.

Edindiği yarım asırlık bilgi ve tecrübesiyle; ilkelerimizden taviz vermeksizin Türkiye ve Dünyada sektörüne lokomotif olmaya, müşterilerine kaliteli ürün sunmaya ve ülke ekonomisine değer katmaya devam edecektir.

Adres: Poyra Köyü Poyraosb Mevkii 10.Cadde No:5/101 11302
Bozüyük Bilecik Türkiye
Telefon: +90 228 355 00 25
+90 228 355 00 26
E-Mail: bilgi@istikamet.com.tr     www.istikamet.com.tr