​İzmir’in En Uzun Tünelini Kordsa Güçlendiriyor

Toplam 7 km’lik tünel uzunluğuyla İzmir’in en uzun karayolu tüneli olan Buca-Bornova Tüneli’nin inşaatında, yaşamı güçlendirme misyonuyla yaşamın her köşesine dokunan güçlendirme lideri Kordsa tarafından üretilen KraTos sentetik fiber donatıları kullanılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca trafiğini rahatlatmak amacıyla hizmete aldığı ve yoğun trafik olması beklenen tünel için yüksek deformasyona maruz kalan püskürtme beton uygulamasında sağladığı uzun süreli durabilite, korozyona karşı dayanım ve yüksek beton tokluğunun yanında zamandan sağladığı tasarruf sebebiyle proje yapım süresini kısaltan KraTos’u tercih etti.

Mart ayında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları başlatılan Buca’daki Homeros Bulvarı’nı Bornova’daki Otogar’a bağlayacak 183 milyon liralık ekspres yol projesinin yeni etabı için Kordsa tarafından üretilen sentetik fiber donatı KraTos tercih edildi. KraTos, Buca’dan Bornova’ya kadar uzanan 7 kilometrelik yeni güzergahın tünel bölümünde kullanılacak.

Lastik, inşaat güçlendirme ve kompozit teknolojileri alanında faaliyet gösteren Kordsa’nın titiz Ar-Ge çalışmalarının bir ürünü olan beton güçlendirici sentetik fiber donatı KraTos altyapı ve üstyapı inşaat projelerinde fark yaratan bir ürün. İnşaat projelerinde beton güçlendirme uygulamaları için kullanım kolaylığı, hızlı uygulanabilirlik, daha az işçilik, artırılmış ekipman ve enerji verimliliği, yüksek beton tokluğu ve uzun süreli durabilite özellikleriyle ayrışan KraTos aynı zamanda düşük karbon salınımı sağlaması sebebiyle çevreci bir fiber donatı.