Katar ile Haberleşme Sektöründe Önemli Yatırım Fırsatları Masaya Yatırıldı!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Katar Başbakanı Abdullah Al Sani ile Doha'da görüştü !

Haberleşme ve sivil havacılık sektöründe iş birliği konularının ele alındığı görüşmede, Katar’da faaliyet gösteren Türk firmalarının ülkedeki çalışmalarıyla ilgili memnuniyet dile getirilirken, Türk firmalarının Katar’daki projelerde daha fazla yer almasının yönündeki dilekleri ve çabaları da görüşüldü.

Ekonomik ilişkileri ileri seviyeye taşıyacak Serbest Ticaret Antlaşması’nın bir an önce imzalanması için gerekli adımların atılması yönünde talepler de görüşmenin önemli başlıkları arasında yer aldı.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, resmi temaslarda bulunmak üzere Katar’ın başkenti Doha’yı ziyaret etti!

Türkiye’nin Katar’daki en büyük savunma sanayi projesi olan AW139 Helikopter Simülatör Uçuş Eğitim Merkezi, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ve Katar Savunma İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Khalid Bin Muhammed Al-Attiyah tarafından törenle açıldı.
Toplam bedeli 39 milyon dolar olan proje kapsamında üç yıl boyunca 40 mühendis görev yaptı.

Bakanlık yetkilileri ve Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer tarafından Doha Havalimanı’nda törenle karşılanan Bakan Canikli gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkür ederken, Türkiye ve Katar’ı iki dost, kardeş, stratejik ülke olarak nitelendirdi.

Türk firmalarına inşaat ve yapı malzemelerinden gıdaya, makineden bilişime, mobilyadan soğutma ve güneş paneli sistemlerine bir çok sektör için etkin bir iş ve yatırım ortamı vadeden Katar’a bakanlıkların gerçekleştirdiği ziyaretlerle iki ülke arasındaki dostluk ve ekonomi ilişkileri gün geçtikçe ilerliyor.