Kayı Holding, sağlık sektöründe yeni yatırımlarla büyüyor

Coşkun Yılmaz tarafından 1991 yılında kurulan; müteahhitlik, enerji, gayrimenkul geliştirme, yatırım ve sağlık sektörlerindeki öncü projelerle fark yaratan Kayı Holding, yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor.

Ağırlıklı olarak inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve bu alanda dünyanın en büyük uluslararası inşaat şirketleri arasında yer alan Kayı Holding, sağlık sektöründe yaptığı yatırımlarla büyüyor. Türkiye’deki sağlık hizmetlerinin ve tesislerinin kalitesini ve verimliliğini artırmak amacıyla holding bünyesinde 2011 senesinde kurulan Kayı Medikal, görüntüleme ve tanı hizmetleri konusunda önde gelen firmalar arasında yer alan Doğu Tıp Görüntüleme Merkezi’ni satın alarak, bu alanda da yatırım kararlığını sürdürüyor.

2013 yılında Abu Dabi merkezli dünyaca ünlü Gulf Capital tarafından yüzde 75 hissesi alınan merkez, toplamda beş hastanede yedi ekipmanla hizmet veriyor. İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde iki Manyetik Rezonans (MR) ünitesi, İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırıma Hastanesi’nde bir MR ve bir Bilgisayarlı Tomografi (BT) ünitesi, İstanbul Silivri Devlet Hastanesi’nde bir MR ünitesi, İstanbul Avcılar Devlet Hastanesi’nde bir BT ünitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde bir MR ünitesi bulunan merkez, satın almadan sonra Kayı Medikal ismi altında hizmet vermeye başladı.

“Kayı Holding olarak öncü projelerimizle büyümeye devam edeceğiz”

Satın alma hakkında konuşan Kayı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Yılmaz, “Görüntülüme alanında Türkiye çapında 42 hastanedeki 85 sistemimizle sektörde pazar liderliğini elimizde bulunduruyor, uzman ve deneyimli kadromuz sayesinde devlet ve üniversite hastanelerine hizmet veren en önemli firma olarak öne çıkıyoruz. Sağlık hizmetlerini inşaattan işletmeye kadar, tek çatı altında toplayan yapımız sayesinde sektörde rakiplerimizden ayrışıyoruz. Kayı Holding olarak sağlık alanındaki öncü projelerimizle ve yeni yatırımlarımızla büyümeye devam edeceğiz” dedi.

“Kamuda radyoloji sektöründe en büyük yatırımcı ve işletmeci konumundayız”

Kayı Medikal’in kamuda radyoloji sektöründeki en büyük yatırımcı ve işletmeci olduğunu hatırlatan Kayı Holding CEO’su Alpaslan Korkmaz ise, “Kayı Medikal olarak Kayı Holding’in uzun yıllara dayanan tecrübesinden yola çıkarak geleceğe yönelik sağlam adımlar atıyor, yurt içinde ve yurt dışında medikal ve diagnostik faaliyetlerinde hem yatırımcı hem de çözüm ortağı konumunda bulunuyoruz. Anahtar teslim hastane çözümleri sunan, radyoloji, radyoterapi, sterilizasyon, fizik tedavi, rehabilitasyon hizmetleri veren ve aynı zaman sağlık sektöründeki Kamu Özel Ortaklığı (PPP) projelerinde yer alan şirketimiz, bu kapsamda 1990 yılında kurulan ve radyoloji alanının önde gelen firmalarından Doğu Tıp Görüntüleme Merkezi’ni satın alarak sağlık sektöründe de emin adımlarla büyüyor” diye konuştu.