Kayı İnşaat, Kazakistan’da yeni bir proje üstlendi

Birçok sektörde hayata geçirdiği projelerle fark yaratan Kayı Holding, yurt dışındaki yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Kayı Holding çatısı altında faaliyet gösteren, konut ve alışveriş kompleksleri, ofis binaları, oteller, endüstriyel binalar başta olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında birçok projeyi sürdüren Kayı İnşaat, dünyanın önde gelen demir çelik şirketleri arasında yer alan ArcelorMittal’ın Kazakistan’daki fabrikasındaki gaz ayrıştırma ünitesinin inşaatını üstlendi. Almanya merkezli Linde Gas şirketi ile yapılan iş birliği sonucunda Kazakistan’ın Temirtau şehrinde bulunan demir çelik üretim tesisinde başlayan inşaatın, 2019 yılında tamamlanması hedefleniyor.

“Kayı bayrağını birçok ülkede dalgalandırıyoruz”

Kayı kalitesini coğrafya gözetmeksizin her ülkeye götürmeye devam ettiklerini ifade eden Kayı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Yılmaz, “Holdingimiz içinde önemli bir faaliyet alanı bulunan Kayı İnşaat’ın projeleri sayesinde Kayı bayrağını birçok ülkede dalgalandırıyoruz. Önceki senelerde tamamladığımız projelerle başarımızı kanıtladığımız Kazakistan pazarına tekrar girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kayı İnşaat olarak Almanya merkezli Linde Gas ile işbirliği yaparak dünyanın en büyük demir çelik şirketleri arasında yer alan ArcelorMittal’ın Termirtau şehrindeki fabrikasındaki ikinci gaz ayrıştırma ünitesinin inşaatı için çalışmalara başladık. Önümüzdeki sene bitirmeyi planladığımız proje ile Kayı kalitesini bir kere daha gösterme fırsatı bulacağız” dedi.

Şirketin hedefleri doğrultusunda Kazakistan pazarında tekrar faaliyet göstermeye başladıklarını belirten Kayı Holding CEO’su Alpaslan Korkmaz ise, Kayı İnşaat’ın dünya standartlarındaki projeleri sayesinde dünyanın önde gelen şirketleriyle işbirlikleri yapmaya devam edeceğini söyledi.