Koç İnşaat, 40’ıncı yılında üç ilçede üç proje yürütecek

Sektöre 1978’de inşaat malzemeleri satışı ve imalatı ile adım atan Koç İnşaat, 1995’ten bu yana da müteahhitlik hizmetleri veriyor. Şimdiye kadar çok sayıda konut ve iş yeri projeleri hayata geçiren firma, 40’ıncı kuruluş yıldönümünü İzmir’in üç ilçesinde gerçekleştireceği üç proje ile kutlayacak. Doğan Koç tarafından kurulan Koç İnşaat, bugün Cem Koç ve Yücel Koç ortaklığıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Gayrimenkul sektöründe 39 yıllık başarılı bir geçmişe sahip olduklarını söyleyen Koç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cem Koç, “Bugüne kadar birçok proje gerçekleştirdik. Yüzlerce aileye huzurlu mutlu yuvalar kazandırdık ve kazandırmaya da devam ediyoruz. Bu projeleri Mia Residence Gaziemir, Mia Residence Buca, Zeytin Park Evleri, Mia Plaza, Doğa Park, Mia Boutique ve Mia Park Menderes olarak sıralayabiliriz” diye konuştu.

2018 yılında sektörde 40’ıncı kuruluş yıldönümlerini kutlayacaklarını hatırlatan ve aynı anda üç projede toplam 600 konut yapacaklarını söyleyen Koç, “Bu projeleri İzmir’in yükselen değerleri olarak öne çıkan Torbalı, Menderes ve Gaziemir ilçelerinde hayata geçireceğiz. Mia Garden Menderes projemiz toplamda 150 konuttan oluşuyor. Konutlar 2+1 ve 3+1 daireler olarak planlandı. Mia Garden’ı bölgedeki diğer projelerden ayıran en büyük özelliği merkezi konumda olması. Projemiz isminden de anlaşılacağı gibi yeşil alanları ve sosyal tesisleri ile fark yaratacak. Önümüzdeki günlerde başlaması öngörülen Mia Garden’da konutları 24 ay içerisinde ev sahiplerine teslim edeceğiz” dedi.

Mia Koru Torbalı projesinin bölgede fark yaratacağına dikkat çeken Koç, “Açık ve kapalı yüzme havuzları, sosyal olanakları, hamam, sauna, spor tesisleri, yürüyüş alanları ve farklı daire tipleri ile yaklaşık 400 konutluk bir projeye başlayacağız. Torbalı bölge olarak büyümeye ve gelişmeye çok elverişli bir alan. İzmir’ in en gözde yeni yerleşim yerlerinden biri olarak hızla gelişiyor. Biz de Koç İnşaat olarak üstümüze düşen; bu bölgeye emsali olmayan Mia Koru Torbalı projemizi 2018 yılının başlarında hayata geçireceğiz” diye konuştu.

İzmir’in en hızlı gelişen bölgelerinden birinin de Gaziemir olduğunu vurgulayan Koç, “Gaziemir Irmak Mahallesi’nde temellerini yeni attığımız Mia Life Gaziemir projemiz yeni fuar alanına, havalimanına ve şehir merkezine yakınlığı ile ön plana çıkıyor. Bölgede gerçekleştirdiğimiz üçüncü projemiz olan Mia Life 3+1 ve 4+1 dairelerden oluşuyor. Tüm bu konutları 40’ıncı kuruluş yıldönümümüze özel fırsatlarla satışa sunacağız” dedi.

Konut ve iş yerlerinin yanı sıra 2016 yılında faaliyete geçirdikleri Mia City Hotel Gaziemir’de İzmir’in yeni fuar alanına gelen ziyaretçilere hizmet sunduklarını dile getiren Koç, “Burası 80 odalı bir iş oteli. Otelimiz, ulusal ve uluslar arası toplantılara ev sahipliği yapacak ve iş dünyası için vazgeçilmez bir uğrak noktası olacak şekilde tasarlandı. Akçay Caddesi üzerinde hayata geçirdiğimiz Mia City Hotel yeni fuar alanına, havalimanına ve şehir merkezine yakınlığı ile ön plana çıkıyor. Çevre yollarına bağlantıları sayesinde gerek iş seyahatinde olanlar için gerekse tatil yapanlar için mükemmel bir seçim oluşturuyor” diye konuştu.

Otelde üç süit, iki junior süit, altı exculusive oda, iki exculusiveplus oda ve 67 standart odanın bulunduğunu belirten Koç, “Odalarının her birinde direkt telefon, mini bar, elektronik kasa, elektronik kapı kilit sistemi, oda servisi, ücretsiz kablosuz internet, LCD ekran TV, interaktif TV, uydu yayını, merkezi ısıtma soğutma sistemleri bulunuyor. Özellikle iş yaşamının beklentilerine cevap verebilecek şekilde tasarlanmış toplantı salonları, gala yemeği, toplantı, konferans veya kokteyl için misafirlerin istekleri doğrultusunda düzenlenebiliyor. Yüksek teknolojiye sahip görsel ve işitsel ekipman, business center, tecrübeli profesyonel ekip ve kişisel asistan gibi hizmetlerin yer aldığı toplantı salonları sessiz ve rahat bir çalışma ortamı sunuyor. Otel ayrıca spa – kapalı havuz merkezi, fitness alanları, lobby bar ve restoranları ile misafirlerimize hizmet veriyor” dedi.