Kordsa, aldığı global ödüllere bir yenisini ekledi

Amerika’dan Asya Pasifik’e kadar uzanan bir alanda faaliyet gösteren ve hayatı güçlendirme misyonuyla çalışan Sabancı Holding iştiraki Kordsa, global pazardaki çalışmalarını art arda aldığı ödüllerle taçlandırıyor.

Lastik, inşaat güçlendirme ve kompozit teknolojileri lideri, bu yıl Endonezya’nın “En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi” arasında gösterildi; Brezilya’da 2 yıl üst üste “En İyi İşveren Markaları” arasında seçildi. Kordsa, son olarak Brezilya’da aldığı “En İyi Çıkış Yapan Şirket Özel Ödülü”nün yanı sıra Endonezya’nın “En Güçlü Şirketler (IMPCA) 2017” ödülüne layık görüldü.

Lastik ve inşaat güçlendirme ile kompozit teknolojileri lideri Kordsa, aldığı global ödüllere yenilerini ekledi.

Faaliyette bulunduğu tüm pazarlar gibi Asya-Pasifik pazarında da sürdürülebilir büyüme hedefleyen Kordsa, Endonezya’da “En Güçlü Şirketler (IMPCA) 2017” ödülünü aldı. Ödül, Warta Ekonomi yayını tarafından Endonezya Borsası’nda işlem gören ve son 3 yılda en iyi performans gösteren şirketlere veriliyor. Şirketlerin finansal başarılarını ortaya koyan bu ödül kapsamında, yayının ekonomik araştırma ekibi tarafından borsada işlem gören şirketler alt gruplara ayrılarak finansal göstergeleri değerlendiriliyor ve ekonomiye en yüksek katma değer sağlayan şirketler belirleniyor.

Kordsa, bu yıl yine Endonezya’nın en büyük ekonomi dergilerinden Infobank tarafından belirlenen “En Hızlı Büyüyen İlk 100 Şirket” arasına girdi ve ödülü Endonezya Ekonomi Bakanının elinden aldı. 2016 senesinde Endonezya İhracat Şampiyonu seçilen Kordsa, 2017 yılında yine Endonezya’da “İş Güvenliği Deneyim Merkezi” projesini hayata geçiren proje lideri ile “En İyi Çalışan” ödülüne layık görülmüştü.

Kordsa’nın Brezilya fabrikası ise, bu yıl ikinci kez en iyi işveren markaları arasında yerini aldı. Great Place to Work Institute (GPTW) tarafından, Brezilya’nın Bahia eyaletinde 33 şirket arasında yapılan araştırmaya göre; Kordsa, çalışılacak en iyi şirketler sıralamasında birçok şirketi geride bırakarak %86 güven endeksi ile 3’üncü sırada yer aldı.

Kordsa’nın Brezilya’da aldığı bir diğer ödül ise Você S.A. tarafından “En İyi 150 İşveren” arasında yer alması oldu. Kordsa, iş yerinde çalışanların mutluluğunu ortaya koyan IFT endeksinde 80,5 puan ile rapora ilk kez dahil olan şirketler arasında en yüksek puanı aldı ve “En İyi Çıkış Yapan Şirket Özel Ödülü”ne lâyık görüldü.

Kordsa, Brezilya’da son olarak Instituto Euvaldo Lodi tarafından, “Staj Programlarında En İyi Uygulamalar” sıralamasında endüstri alanında birinciliğe layık görüldü. Fabrikasının bulunduğu Bahia eyaletinde, orta ölçekli şirketler arasında ilk sırada yer alan Kordsa’nın bu ödülü almasında; önemli projelere katılım için stajyerleri teşvik etmesi, sağladığı olanaklar ve en önemlisi çalışan ve stajyerlere yönelik eşitlikçi yaklaşımı etkili oldu. Ödül kapsamında; stajyerlerin gelişim sürecini değerlendirirken, eğitim, mentorluk, inisiyatifler, öneriler ve iyileştirme ile katkılar, okul ve sanayi iş birliği, yönetim uygulamaları, stajyerlerinin görüşleri, şirketin staj programına ve stajyere olan bağlılığı ve gelişimi gibi konular çerçevesinde değerlendiriliyor.

Kordsa CEO’su Ali Çalışkan, elde edilen bu global başarılara ilişkin; “2016 ve 2017, ‘yaşamı güçlendirme’ misyonumuzu tam olarak ortaya koyduğumuz ve tüm çalışanlarımız tarafından içselleştirildiğimiz yıllar oldu. Bu dönemde aldığımız ödüller, global çapta ‘Güçlendirici’ konumumuzu pekiştirdi. Kordsa, operasyonel ve finansal büyümesinin yanı sıra içinde bulunduğu tüm toplumlarda ekonomiye ve topluma olan katkısını artırarak sürdürülebilir büyümesine ve değer yaratacak inovasyonlara devam edecek” dedi.