Küberit iş süreçlerini optimize ediyor

Almanya’nın Lüdenscheid şehri merkezli Küberit şirketi, iş hedeflerine ulaşmak için yeni ufuklar araştırıyor ve bugünlerde tam bir yeniden yapılanma süreci yürütüyor. Bu yapılanma kapsamında süreçlerin testten geçirilmesi ve yeni ürün yönetim sistemi (ERP sistemi) sayesinde ulaşılan optimize edilmiş teslimat süreleri ilk gözle görülür başarı olarak dikkat çekiyor. Küberit buna ek olarak, gelecekteki fırsatları ve büyüme potansiyellerini daha iyi kullanabilmek için kapasiteler oluşturulma çalışmalarına devam ediyor.

 

Yapılandırma kapsamında iç süreçlerin detaylı bir şekilde gözden geçirilmesinin nedeni, bir yandan ekonomik durum ve kritik işgücü piyasası durumu ve diğer yandan da döşeme pazarındaki değişimler şeklinde ifade ediliyor. “Bu karmaşık genel durum, hassasiyetle ele alınması gereken bir karmaşıklık yönetimi gerektiriyor” diyen şirketin süreç yöneticisi Patrick Schulz, süreçlerin kapsamlı analizinin nedenini açıklıyor. 2017 yılından bu yana Küberit’le çalışan Schulz şöyle devam ediyor: “Çalışanlarımızın iş yükünü azaltmak, daha fazla şeffaflık yaratmak ve hizmet kalitesini yükseltmek istiyoruz. Bu çerçevede yapılanlar ise yetersiz veya potansiyel olarak kötüye kullanılan kapasitelerin belirlenmesi, prosedürlerin basitleştirilmesi ve -uygun olduğunda – yeniden yapılanma görevleridir.”

Çalışanların iş yükünü azaltma, fırsatlardan yararlanma

Yeni süreç yönetiminin bir başka nedeni de beceri eksikliğidir. Çalışanların iş yükünü hafifletmesine rağmen, görevler önceki yıllarda olduğu gibi artmaktadır, bu yüzden bu yeterli olmayacaktır. Şirket bu doğrultuda, imalat, satış gücü ve ihracat için yeni çalışanlar arıyor. Genel Müdürü Udo Ulbrich; “Büyümek ve fırsatlardan yararlanmak istiyoruz ve bunun için hem ürün hem de hizmet açısından temelleri attık. Piyasa durumu kötüleşmezse, diğer iş sektörlerinde de yeni çalışanlar arayacağız” diyor.

 

Esnek, iki parçalı profiller PPS-Champion 4.0, PPS-Champion Star ve silikon içermeyen genleşme derzi profili Motion Star gibi yeni ürünler ile Küberit’in ürün yelpazesi, yüksek kalite ve teknoloji açısından piyasada dikkat çekiyor.