METSAN ÜRÜN TANITIMI VE UYGULAMALARI EĞİTİMİ İÇİN FİLİSTİN’DEYDİ

Metsan; bayi destek programı çerçevesinde Filistin-İsrail ülke temsilcisi Royal firması ile “Ürün Tanıtımı ve Uygulamaları” eğitimi gerçekleştirdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Metsan yetkilileri şunları belirtti:

Filistin – İsrail Bayi Destek Programımızı Tamamladık

“Bayi destek programımız çerçevesinde Filistin-İsrail ülke temsilcimiz Royal firmasının kendi profesyonel ekibi ve müşterilerine yönelik “Ürün Tanıtımı ve Uygulamaları” eğitimimizi gerçekleştirmek üzere eylül ayının son haftasında Filistin’deydik.

İki günlük bir çalışmayı kapsayan programımızın ilk günü ülke temsilcimiz Royal firmasının Hebron kentinde bulunan şirket merkezinde düzenlediğimiz eğitim seminerini içeriyordu. Ürünlerimizin detaylı tanıtımı ve örnek uygulamalarını gerçekleştirdiğimiz bu eğitim programımız süresince doğru uygulama metotları ve ürünlerimizin sunduğu avantajlara tüm detayları ile değindik. Satış ve teknik destek elemanlarının sorularını cevaplandırırken ürünlerimizin pazara sunulması aşamasında dikkat edilecek hususlar, müşterilerin teknik destek talepleri ve müşterilerin olası sorularının doğru şekilde karşılanması ve yanıtlanması konularına öncelik verdik.

Çalışma programımızın ikinci gününde ise Kudüs’ün yaklaşık 10 km kuzeyinde bulunan Ramallah şehrinde düzenlenmekte olan yapı fuarı ziyareti yer alıyordu. Ülke temsilcimiz Royal Industrial Trade firmasının Metsan ürünlerinin de sergilendiği stantında ziyaretçiler ile buluşma fırsatını elde ettiğimiz bu fuarda ayrıca Royal firması tarafından firma ve ürün tanıtımlarının gerçekleştirildiği bir seminer programı organize edilmişti. Programın konuşmacılardan biri de Metsan firma kurucu ortaklarından İbrahim Bey’di.

İnşaat sektörünün dağıtıcı ve toptancılarının yanı sıra çeşitli sektörlerden proje yöneticileri ve uygulamacılar ile çoğunluğu mühendislerden oluşan iş profesyonellerine ürünlerimizin teknik özellikleri ve uygulama alanlarını ayrıntılı örneklerle izah ettiğimiz seminer sonrası konuklar ile birebir görüşerek bilgi alışverişinde bulunma imkanı elde ettik. Hem Filistin-İsrail temsilcimiz Royal firmasının kendi ekibinin hem de müşterilerinin ürünlerimize olan ilgisi ziyadesiyle memnuniyet vericiydi.

Program boyunca yapılan tüm bu çalışmalar gösteriyor ki, Royal firması ile Filistin ve İsrail pazarında ürünlerimizin geleceği çok parlak ve markalarımız emin ellerde.”

Ürün Tanıtımı ve Uygulamaları Eğitimimizi Tamamladık

Eylül ayında bayi destek çalışmaları kapsamında Ortaklar Teknik Hırdavat firması satış temsilcileri ile “Ürün Tanıtımı ve Uygulamaları” eğitim çalışmamızı gerçekleştirdik. Ürün teknik özellikleri ve uygulama metotlarını tüm detayları ile ele aldığımız bu çalışmamızda, ürünlerimizin oluşum (kür) mekanizmalarını inceledik. Ürünlerin uygun kullanım alanlarının belirlenmesi ve doğru kullanım yöntemleri üzerinde durarak satış temsilcilerimizin ürün sunma becerilerini güçlendirmeyi hedefledik.

Eğitim çalışmamızı tamamlayan satış temsilcilerimiz ürünlerimize dair elde edilen detaylı bilgilerin yüzeysel bilgiler ile kıyaslanamayacağını ifade ediyor ve eğitim sonrası  kazanımlarının satış performanslarını pozitif yönde etkileyeceğine inanıyor.

Teknik konularda doğru ve detaylı bilgi paylaşımının, müşteriler ile karşılıklı iletişim halinde olmanın şirket satış temsilcilerinin performanslarını olumlu yönde etkilediğini ifade eden Ortaklar Teknik Hırdavat şirket ortağı Hüseyin Bey, yapılan bu eğitim çalışmasının bayiler ve tüketiciler nezdinde de olumlu yansımaları olacağını, özellikle edinilen bilgilerin paylaşımı ve tekrarlanmasının öğrenilen bilgiyi daha kalıcı kılacağını önemle vurguluyor.