Mia Focha, Foça’nın markası olma yolunda ilerleyecek

İnşaat Mühendisi Gökhan Ser ve Jeoloji Mühendisi Alpay Tekin, tarafından 2016 yılında kurulan Sertekin Yapı Gayrimenkul, sektöre Mia Focha projesiyle adım attı.

Mia Focha’yı Foça’da marka haline getirmeyi hedeflediklerini söyleyen Sertekin Yapı Gayrimenkul’ün ortağı Gökhan Ser, Foça’nın gelişmeye açık bir bölge olduğu belirtti. Ser, “İlk projemiz Mia Focha markasıyla, Mia Focha Villagio projesi oldu. Bağarası bölgesinde bir arsamız vardı. Eski Foça’ya alternatif olması açısından bu bölgeyi seçtik. Foça gelişmeye çok açık bir yer. Foça’da olmak istiyoruz. Uzmanlık alanımız olarak Foça’yı seçtik” dedi.

Mia Focha Villagio projesinin 25 daireden oluştuğunu söyleyen Ser, “Proje, 1+1, 2+1 ve 3+1 villa tiplerinden oluşuyor. Villaların metrekare alanları 82 metrekare ile 211 metrekare arasında değişiklik gösteriyor. Hem mimarisi, hem kalitesi ve hem de fiyatları ile Foça bölgesindeki diğer satılık yazlık ve villa projelerinden farklı” ifadesini kullandı. Ser, 4 dönüm arsa üzerinde kurulan Mia Focha Villagio’nun teslim tarihinin Haziran 2018 olacağını söyledi. Sektörde öngörülemeyen fiyat artışlarından proje süresince etkilendiklerini dile getiren Ser, “Başladığı andan itibaren proje süresince her şey değişebiliyor. Kredilerin artması satış fiyatlarını etkiliyor. Sektörün sıkıntılarından biri de tüketicilerin bilinçli hareket etmemesi. Gayrimenkul alırken çok fazla araştırmıyorlar” diye konuştu.

Sertekin Yapı Gayrimenkul’ün ortağı Alpay Tekin ise, sektörde rekabetin çok yoğun olduğunu ancak konusunda uzman inşaat şirketlerinin toplamın yüzde 10’unu geçmediğini kaydetti. Tekin, “Bu da kalite çıtasının düşük kalmasına neden oluyor. Kalite ve uzmanlaşma faktörüne önem verilmeli. Ne yazık ki müteahhit olmanın, inşaat sektörüne girmenin bir kriteri yok. Bu konuyla ilgili yasal düzenleme getirilebilir” dedi.