Mozaik sanatını minik eller yaşatacak

Üç boyutlu ve birbirinden farklı parçaların bir araya getirilmesiyle yapılan mozaik sanatına özellikle çocukların ilgisi her geçen gün artıyor.

Anadolu topraklarında filizlenip dünyaya yayılan “ince iş sanatı” mozaiğin renkli dünyasına giren çocuklar hem eğleniyor hem de bilişsel becerilerini geliştirme fırsatı buluyor. Mozaik sanatının hemen her yerde yapılabiliyor olması, veliler için kolaylık sağlarken, çocuklar için eğlenceli bir dünyanın kapısını açıyor.

Geçtiğimiz hafta sonu çocuklar, Ametist Residences’ta ünlü mozaik hocası Salih Kamanlıoğlu ile mozaik sanatıyla tanıştı. Zeugma’da gördükleri olağanüstü eserlerin dünyasına adım atan çocuklar, Kamanlıoğlu’nun özel tekniğiyle gün sonunda çalışmalarını çabucak ortaya koydu.

Etkinliği düzenleyen İCK Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kuru, çocukların küçük yaşta bu sanatla tanışmasına önayak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Atölyeye gelen beklenenin üzerindeki katılım bizi çok mutlu etti. Çocukların sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak ve sanata destek için Ametist’te atölye çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.

Atölyeye öğretmenlik eden ünlü mozaik sanatçısı Salih Kamanlıoğlu ise, “Ametist Residences gibi büyük bir projenin sanatımızın farkında olması ve çocukları baz alarak etkinlik düzenlemesi beni çok mutlu etti” dedi.

Etkinliğe katılan çocuklar, mozaik sanatını çok sevdiklerini ve çalışmalarını odalarının en güzel yerine koyacaklarını söylediler.