Narova projesi, dördüncü etabıyla vitrine çıktı

İlk üç etabıyla İzmirliler’den yoğun ilgi gören Narova projesinin dördüncü etap konutlarının satışları başlıyor. Çimentaş Grup şirketlerinden YapıTek imzalı Narova’da ilk iki etapta yaşam başladı. Üçüncü etabın Ekim 2018’de teslim edileceği Narova projesinin dördüncü etabı satışa çıktı. Proje, tamamlandığında 80 dönüm arazi üzerinde dokuz etapta toplam bin 100 konuta ulaşacak.

Narova’nın İzmir’in en hızlı gelişen bölgelerinden birinde yer aldığını belirten YapıTek Yönetim Kurulu Başkanı Alessandro Caltagirone, “Projemiz, bugüne kadar ilk üç etabıyla yoğun ilgi topladı. Dördüncü etaba da aynı ilginin süreceğine inanıyoruz” dedi. Narova projesini oluştururken şıklığın yanında işlevselliğe de önem verdiklerini ve konutlarda yaşamı kolaylaştıran detayları önemsediklerini belirten Caltagirone, “Bu sayede projemiz çok sevildi. Daha önce satışa çıkan üç etap henüz inşaat aşamasında iken tüm dairelerin satışını gerçekleştirdik. Narova merkezine insanı alan ve hayatı kolaylaştırmayı planlayan bir proje. Dördüncü etap konutlarında da aynı anlayışı sürdürdük” diye konuştu.

Narova projesiyle bölgede yaşamak isteyen kişilerin istediği çerçevede konutlar sunmaya özen gösterdiklerini vurgulayan Caltagirone, “Her adımda kendimi geliştirerek bu ihtiyaçlara cevap verecek şekilde, ufak dokunuşlar ve değişiklikler yaparak yolumuza devam ediyoruz. Projeleri şekillendirirken müşterilerimizden gelen geri bildirimleri dikkate alarak, ama kendi projemize de sadık kalmaya çalışarak hareket ediyoruz” dedi.

Caltagirone Grubu olarak 100 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösterdiklerini söyleyen Caltagirone, “İtalya merkezli bir kuruluşuz. Aile şirketi olarak faaliyet gösteriyoruz. İnşaat sektöründe özellikle konut ve proje geliştiriyoruz. İtalya genelinde 2,7 milyar euro değerinde projeler yürütüyoruz” ifadesini kullandı.

500 milyon TL’lik yatırım

Narova’nın tamamlandığında İzmir’in en büyük konut projelerinden biri olacağını vurgulayan YapıTek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kayhan Karabayır ise, “Toplam dokuz etaptan oluşan projemiz gerçekten alanında çok iddialı. Proje 500 milyon TL’lik bir yatırım oldu. 2014 yılında birinci etap, 2015’te ikinci etap, 2017 yılında da üçüncü etaba başladık. İlk iki etapta yaşam başladı. Üçüncü etapta da daireleri Ekim 2018’de teslim edeceğiz. Dördüncü etapla karşınızdayız ve diğer etaplarla da karşınıza çıkmayı sürdüreceğiz. Narova dördüncü etap teslim tarih olarak 2019 Mayıs ayını hedefliyoruz” dedi.

Narova dördüncü etabın 120 daireden oluştuğunu söyleyen Karabayır, “Tamamlandığında bin 100 konutla İzmirlilere ev sahipliği yapacak olan Narova, bulunduğu bölgede yeni bir yaşam merkezi yaratıyor. 1+0,1+1. 2+1 ve 3+1 daire seçenekleriyle satışa sunuldu. Projemiz, açık yüzme havuzu, spor, pilates ve masa tenisi salonları ile sporla dolu bir yaşam imkanı sağlayacak” şeklinde konuştu.