Nurettin Yılmaz: Ankaralıların konut tercihleri değişti

Ankaralı vatandaşların konut seçimlerinde farklılıklar ortaya çıktığını belirten MiaVita Beytepe Yatırımcısı Nurettin Yılmaz, “Artık müstakil yaşam alışkanlıkları yerini rezidans ve sosyal imkan sunan konutlara bıraktı” açıklamasında bulundu.

Kaliteli hizmet, güvenlik hizmeti, sosyal alanlar ve modern yaşam isteğinin insanları yeni yerleşim yerlerine yönelttiğini anlatan MiaVita Beytepe Yatırımcısı Nurettin Yılmaz, “Türkiye’de başta Ankara ve İstanbul’da olmak üzere konut tercihleri yeniden şekillenmeye başladı. Vatandaş artık kaliteli hizmet alabileceği, alırken de yatırım yapabileceği, güvenlikli ve birçok özelliği bünyesinde barındıran yapılara yönelmek istiyor. Rezidans projelerini diğer projelerden farklı kılan, birçok yaşam alanını sakinlerine sunması. MiaVita Beytepe’de bu motto ile yükselen ve konut sahibi olacak vatandaşların her türlü ihtiyacına cevap verecek bir proje” açıklamasında bulundu.

“1+1 ve 2+1’ler tercih ediliyor”

Seçilen büyük konutların yerini 1+1, 2+1 gibi yapılara bıraktığını kaydeden Yılmaz, “Villada, apartman katında ve ya sitede yaşamaktan vazgeçip, rezidans hayatını tercih eden büyük bir kesim mevcut. Belli bir gelire sahip olan vatandaşların, önceden müstakil konut tiplerine yönelirken şimdi aynı kesimin rezidanslara yöneldiğini görüyoruz. Bu yönelişin sebebi olarak ise karşımıza; kaliteli ve güvenilir hizmet, lüks donanımların yanı sıra sunulan sosyal imkânlar çıkıyor. Bunun yanı sıra rezidansların kira getirisinin yüksek olması ve yatırım için güzel bir alternatif olması da alıcıların yönelmesinin başlıca sebeplerinden” ifadelerini kullandı.

“Yeni yaşamın kapıları aralanıyor”

1+1, 1+1 loft, 2+1 ve 3+1 seçenekleri bulunan MiaVita Beytepe projesi, Ankara’nın gözde yerleşim merkezleri arasında yer alan Beytepe’de yükseliyor. Akaryakıt sektöründe 30 yılı aşkın tecrübesi bulunan Anadolu Akaryakıt ve Ticaret Ltd. Şti. güvencesi ile yükselen proje, toplam 5 bin metre kare parsel alanda konumlandırılmakta. Toplam 114 adet daire bulunan MiaVita Beytepe’de, cep sineması, sauna, yüzme havuzu ve otopark hizmetleri de konut sahibi olanlara ayrıcalık olarak sunuluyor. Hacettepe Üniversitesi’ne 5.8, Bilkent Üniversitesi’ne 5.9, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne 14, Başkent Üniversitesi’ne 11 km uzaklıkta olan proje Haziran 2018’de teslim edilecek.