Panasonic, pil teknolojisiyle performans sürekliliğine odaklandı

Farklı sektörlerde kazandığı deneyimleri ile profesyonel  el aletleri ürünleri üreten Panasonic, sektöre kablosuz ve akülü ürünler sunuyor. Panasonic Eco Solutions Türkiye Kurumsal Marka Yönetim Direktörü Aysel Özaltınok, “Panasonic olarak hedefimiz, uzun vadede profesyonel kullanıcılara Panasonic profesyonel el aletleri ile sahada bekledikleri üstün performansı sunabilmek. Performansın sürekliliği önemli bir ölçüt. Biz ürünlerimizin hem çalışma süresini artırarak hem de pildeki kalitemizi sürdürerek bunu sağlamaya devam edeceğiz. Hedefimiz sektörün önde gelen markaları arasında yer almak ve kullanıcılara sahada rahat kullanacakları ergonomik ve performansı yüksek ürünler sunmak. Panasonic, profesyonel el aletleriyle pazara girdi; ancak bundan sonra marka olarak yeni ürünlerle pazardaki varlığımızı devam ettireceğiz” açıklamasını yaptı. Panasonic’in akülü el aletlerinde geniş bir ürün gamına sahip olduğunu belirten Özaltınok, ürünler hakkında şu bilgileri aktardı:

Panasonic Eco Solutions Türkiye Kurumsal Marka Yönetim Direktörü Aysel Özaltınok

“Ürünlerimizin en önemli özelliklerinden biri de ihtiyaca göre batarya alternatiflerinin değişebiliyor olması. 1,5 amperden 4,2 amper saate kadar değişen farklı kapasitelerde bataryalarımız mevcut. Motor güç değerlerimiz de genel olarak ürün gamımıza baktığımızda 3,6 volttan 28,8 volta kadar değişmektedir. Bu sayede farklı kullanıcı ihtiyaçlarına yanıt vermiş
oluyoruz. Mesela mobilya ustasının ihtiyaç duyduğu ürünle, duvarda delme işi yapacak olan ustanın ihtiyaç duyduğu ürün aynı değildir. Bu iki farklı işlemde uygulanacak ürünün performansında farklılık olması gerekiyor. Biz de müşteri ihtiyaçlarına doğru cevap verebilmek için ürün yelpazesini geniş tutuyoruz. Bu çözümler bizde zaten bulunuyor. Mevcut ürün gamımızlaelektrik, inşaat ve mobilya gibi farklı sektörlere çözümler sunuyoruz.”
“Akülü ürünler, pazarda yüzde 30’un üzerinde”
Kullanıcı tercihlerine bakıldığında akülü el aletlerine olan ilginin arttığı söyleyen Özaltınok, pazarda akülü ürünün yüzde 30’un üzerinde olduğuna dikkat çekti. Özaltınok, “Bu oran her geçen gün artıyor. Çünkü kablosuz ürünlerin performansı kablolu ürünleri yakalamış durumda. Pil gücünün ve ömrünün artmasıyla dayanıklı ve performansı yüksek ürünler ortaya çıktı. Ayrıca performansın artmasıyla özellikle de elektriğe ulaşılamayan yerlerde kablosuz ürünler daha fazla tercih edilmeye başlandı” diye konuştu.
Dünyada ve Türkiye’de el aletlerinin kablosuz pazarına doğru hızla geçiş yaptığını vurgulayan Özaltınok, “Bir kabloya bağlı olmadan, kablolu el aletinin konforuyla ve güvenliğiyle iş yapma isteğini tüm üreticiler görüyor ve ürün gelişimlerini bu yönde devam ettiriyorlar. Pazardaki değişimin karşılanması ve büyüme bir arada ele alındığında sektör için heyecan verici bir iş potansiyeli ortaya çıkıyor. Panasonic olarak, uzmanlığımızı ve pil teknolojimizi kablosuz ürünlerde mükemmeli yakalamak adına geliştiriyoruz” ifadelerinde bulundu.