Polser Şeffaf Çatı Örtüleri San. ve Tic. A.Ş.

Çınar Grubu’nun üretime yönelik yatırımları ilk olarak 1980 yılında girişimci İnşaat Yüksek Mühendisi Abdülkadir Çınar tarafından polimer banyo küvetleri üretmek üzere İzmir’de küçük bir üretim tesisi kurması ile başlamış, 1992 yılında oğlu Ahmet Çınar’ın da katılmasıyla faaliyetlerini hızlandırmıştır.

Temelinde İstanbul Teknik Üniversitesi 1961 mezunu olan inşaat yüksek mühendisi Kadir Çınar’ın yapı malzemeleri konusundaki tecrübelerinin ve mühendislik bilgilerinin bir araya geldiği Polimar Yapı Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş. sektöründe iddialı firmalar arasına girmeyi başarmıştır. 1986 yılında  yine Abdülkadir Çınar tarafından cam elyaf takviyeli plastik (CTP) şeffaf oluklu levha üretimine başlayarak bu yeni üretim için Polser Şeffaf Çatı Örtüleri San. ve Tic. A.Ş. adı altında yeni bir firma kurulmuştur. 1997 yılı Mart ayında firmanın ilk sürekli üretim tesisi devreye alındı. Bunu takip eden dönemde Polser A.Ş. gerek iç gerekse de dış pazarlarda hızlı bir şekilde büyümüş, kaliteyi ve hizmeti ön planda tutan politikaları sonucunda sektöründe önemli bir pazar payına ulaşmıştır.

2000 yılında tamamlanan ikinci üretim hattı ile firma üretim kapasitesini 3 misline çıkartmıştır. Bugün Polser A.Ş. yurt içi pazarında lider, uluslararası pazarda ise önemli bir role sahip bir CTP levha üreticisi konumundadır. Çınar Grubunun bu her iki firması da üretimlerinin çoğunu başta Avrupa Topluluğu ülkeleri olmak üzere A.B.D’den Yeni Zelanda’ya kadar çok geniş bir coğrafyaya ihraç etmektedir.

  • 10006 Sokak. No:56 A.O.S.B. ÇİĞLİ, İZMİR  35620, TÜRKİYE
  • T. +(90) 232 376 88 22 (pbx)
  • F . +(90) 232 376 70 58
  • info@polser.com   satis@polser.com
  • www.polser.com