REİS MAKİNA, CRAFT MARKASI İLE TAKIM TEZGAHLARI SEKTÖRÜNDEKİ GÜCÜNÜ ARTIRIYOR

Yaklaşık 3 yıl süren yoğun çalışmalar sonucunda oluşturulan Craft, yüksek kaliteyi uygun fiyatlar ile buluşturarak üretimin her kademesinde kolay erişilebilir bir marka olmayı hedefliyor. Geniş bir ürün portföyüne sahip marka bünyesinde; torna, freze, matkap ve testere gibi sanayinin temel ihtiyaçlarını karşılayacak 70’i aşkın modelin çalışması tamamlanarak kullanıcılara sunulmuştur. Tüm ürün gruplarında sektörün önde gelen üreticileri ile ortak mühendislik çalışmaları yapılarak kalite seviyesi ve teknik yeterlilik arttırılmış, üretim ihtiyaçlarına göre birçok geliştirme yapılmıştır. Özellikle iç piyasa taleplerinin dikkate alınarak oluşturulan Craft markası, ülkemizdeki üretim sektörü için de önemli bir destek gücü olmaktadır. Dünya çapında önemli üreticilerin yanı sıra yerli üreticilerle de ortak projeler yürütülerek yerli üretime destek sağlanmaktadır.

Marka bünyesindeki birçok yerli ürün, Reis Makina’ nın güçlü satış ağı ve sektör tecrübesi ile iç piyasada daha geniş noktalara erişebilmekte ve dış piyasayada pazarlanarak ülke ekonomisine katma değer sağlamaktadır. 15 Model Freze Tezgahı Mevcut Geniş bir ürün portföyü stoklu çalışılarak sektöre önemli bir hizmet sunulmaktadır. Çalışması tamamlanmış ve tamamı stoklarda olan yaklaşık 15 model freze tezgahı mevcut. 800x240mm ile 1650x360mm tabla ölçüsü arasında masaüstü, kalıpçı ve üniversal freze tezgâhlarından oluşan güçlü bir freze grubu oluşturuldu. Torna tezgâhlarında 320mm çap 920mm uzunluk ile 1000mm çap 4 metre uzunluğa kadar ölçüleri stoklu çalışarak ihtiyaçlara hızlı cevap vermek üzerine yatırımlar devam ediyor. Şerit testere grubunda ise farklı kesme kapasitelerine sahip 10 modelin satışı aktif olarak yapılıyor. Kesme kapasitesi daha yüksek yarı otomatik ve tam otomatik şerit testereler için ise çalışmalar sürüyor. Aynı zamanda şerit testerelere uygun testere bıçakları da Craft markası portföyüne eklenerek, makinaların yanında aksesuar taleplerine de cevap verilebilmektedir. Ayrıca testere grubunda yaklaşı 15 kalem ürünü içeren geniş bir daire testere portföyü de oluşturuldu.

Pnömatik ve yarı otomatik modellerin de olduğu 350 mm çapa kadar daire testereler stoklu olarak çalışılmaktadır. Masaüstü kılavuz çekme matkapları ve 50mm delme kapasitesine kadar şanzımanlı matkaplar marka bünyesinde yer alıyor. Tayvan menşeli 40mm ve 50mm delme kapasitesi olan varyatörlü iki yeni matkap modeli de stoklu olarak çalışılmaktadır. Ayrıca, uygun fiyatlar ile piyasaya sunulan radyal matkaplar da ürün grubu içerisinde dikkat çekiyor. 13- 32mm arası kayışlı matkaplar için yapılan çalışmaların 2018 yılının ilk çeyreğinde tamamlanmasıyla birlikte her kullanıcıya hitap edebilen bir sütunlu matkap portföyünün tamamlanması planlanıyor. Reis Makina’nın 2018 yılında takım tezgâhları sektörü yatırımlarına devam edecek. Tüm bu çalışmaların yanında Reis Makina’nın pazar ve sanayi ihtiyaçlarını öngörebilme yetisiyle farklı alanlarda birçok çalışma yürütülüyor. 2018 yılı ve sonrasında da Craft bünyesine katacağımız yeniliklerle markanın daha da güçlenmesi hedefleniyor.

Geniş servis ağı ile tezgâh kullanıcılarını satış sonrasında da yalnız bırakmayan Reis Makina, bölge servisleri ve bölge servislerini destekleyen güçlü merkez servis yapısıyla Craft markasının sektörde emin adımlarla ilerlemesine katkı sağlıyor. Türkiye’nin her yerine özenle hizmet veren, yüklü yedek parça stoku ile çalışan, konusunda uzman kadrosuyla serviste güven sağlayan Reis Servis ile birlikte satış sonrası hizmet kalitesi en yüksek markalardan biri olan Craft, satış hacmiyle birlikte servis hizmetini de genişletmektedir. 2017 yılının son çeyreğinde Craft markası ile MAKTEK İzmir ve Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı olmak üzere iki fuar katılımı sağlanmıştır. Her iki fuarda da yoğun ilgi gören Craft, sunduğu yenilikçi çözümlerle ziyaretçiler tarafından tam not almıştır. 2018 yılında da fuar katılımları sürecek ve sektörle buluşmalar hız kesmeden devam edecektir. Reis Makina Craft markası ile birlikte sektör yatırımlarını geçmiş yıllara göre önemli ölçüde arttırarak alanındaki büyümesini de hızlandırmıştır. 2018 yılında takım tezgâhları sektörü yatırımlarına devam ederek sürdürülebilir bir büyüme hedefleyen Reis Makina, üretimin olduğu her alana ve ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam edecek.