Saray Alüminyum ürünlerini Paris’te sergiledi

Yapı ve inşaat sektörünün önemli oyuncularından Saray Alüminyum, Dünya yapı fuarları arasında önemli bir yeri olan ve Paris Nord Villepinte fuar alanında düzenlenen BATIMAT Fuarı’nda yerini aldı. Saray Alüminyum, fuarda İspanya’dan Güney Afrika’ya 55 ülkeye ihraç ettiği zengin ürün portföyünü sergiledi.

Geliştirdiği yenilikçi ve öncü iç ve dış cephe çözümleriyle, 1980 yılından bugüne inşaat sektörüne hizmet veren Saray Alüminyum, yeni teknolojilerin takibi ve yeni ürünlerin sektörle buluşturulması misyonuyla, yurt içi ve yurt dışı yapı ve inşaat fuarlarını yakından takip ediyor. Saray Alüminyum, Kasım ayında Fransa’nın Paris kentinde düzenlenen ve sektörün dünyadaki tüm ilgilerinin yenilikleri takip etmek için ziyaret ettiği BATIMAT Fuarı’nda da yerini aldı.

Yapı ve inşaat alanındaki son yeniliklerin sergilendiği BATIMAT Fuarı, yeni bina tasarımları, mimarideki son trendleri, yeni malzemeler, yapı ve inşaat malzemeleri ve iş makineleri ile yardımcı malzemeleri, yapı ekipmanları, çatı, kapı-pencere, kilit, bina iç konstrüksiyonu, yer kaplamaları ve duvar kaplamaları, parke, boya, sıhhi tesisat, seramik ve aydınlatma, yapı malzemeleri, teknolojileri, sektördeki uluslararası katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getirdi.

Saray Alüminyum fuarda, kompozit panelden alüminyum kapı pencere sistemlerine varan zengin ürün portföyünü sergiledi. Türkiye’de üretimi ilk kez Saray Alüminyum tarafından gerçekleştirilen ve ihraç edilen A2 Yangın Sınıfı alüminyum kompozit paneller, B1 ve NANO (kendiliğinden temizlenen/antigraffiti) yüzey kalitesine sahip alüminyum kompozit paneller gibi sektör için oldukça önemli malzemeler Saray Alüminyum standında yer aldı. Ayrıca, çeşitli şekil ve büyüklükteki profillerin yanı sıra, üretimin yaklaşık yüzde 99’unun ihraç edildiği PVC Kapı, Pencere Sistemleri, Alüminyum Sürme Kapı Sistemleri, Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri, Çatı, Işıklık Sistemleri, Sabit, Kayar ve Katlanır Güneş Kırıcı Sistemleri, Saray Cotta, Cephe Kaplama Sistemi ve daha pek çok inovatif Saray Alüminyum ürünü de sektörle buluştu.

Saray Alüminyum Yönetim Kurulu Üyesi Talin Saraylı, “Ülkenin önemli bir ithalat kalemi olan A2 Yanmazlık Sınıfı Kompozit paneli yerli üretimle tersine çevirdik ve üretimimizin %50’sini yurtdışına ihraç ediyoruz. BATIMAT Fuarı’nda da, İspanya’dan Güney Afrika’ya 55 ülkeye ihraç ettiğimiz ürünlerimizi sergiledik. Yeni teknolojilerin takibi ve yeni ürünlerin sektörle buluşturulması misyonumuzla, yapı ve inşaat fuarlarına katılımı sektörümüzün gelişimi için oldukça önemli buluyor ve fuarları yakından takip ediyoruz. Yurt içi ve yurt dışındaki sektörümüzle alakalı hemen hemen tüm fuarlara katılım gösteriyor, Saray ürünlerini sergiliyor ve ilgilileriyle bir araya getiriyoruz. Sektördeki yeniliklerin nabzının tutulduğu bu fuarlarda, standımıza ve ürünlerimize gösterilen yoğun ilgi bizi oldukça memnun ediyor.“ dedi.