Schneider Electric, Çözüm Ortağı Olduğu Makina İmalatçılarını, Almanya’nın Marktheidenfeld Şehrindeki Makina Çözümleri Merkezinde Ağırladı

●Akıllı makine, üretim prosesleri ve otomasyon alanında küresel çapta ilklere imza atan Schneider Electric, Almanya’daki Marktheidenfeld Machine Solutions Center’da Türkiye’den müşterilerine özel bir buluşma gerçekleştirdi.

●EcoStruxure – Makina çözümleri , Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) ve makine otomasyonuna dair yeni nesil teknolojilerin geliştirildiği bu merkezde Schneider Electric iş ortakları, 2018 ürünleri ve çözümlerine dair sıra dışı gelişmelere şahitlik etti.

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, Türkiye’den birçok müşterisini makine çözümleri alanındaki öncü çalışmalarına ev sahipliği yapan, Almanya’daki Marktheidenfeld Machine Solutions Center’da ağırladı. Bu merkez, Schneider Electriğin Endüstri 4.0 çözüm konsepti olan EcoStruxure – Makina çözümleri, Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) ve makine otomasyonu alanlarına liderlik eden teknolojiler üretiyor.

Türkiye’nin enerji ve otomasyon alanında gelişiminde rol alan Schneider Electric müşterileri, Marktheidenfeld Machine Solutions Center gezisinde şirketin 2018 vizyonu, yeni ürünler ve makine otomasyonuna dair yeni nesil teknolojiler hakkında bilgi aldılar. Toplantıya ev sahipliği yapan Schneider Electric; “Akıllı makinelerin gücüyle birlikte EcoStruxure konsepti, makine üreticilerinin tasarımdan üretime tüm çalışma yöntemlerini olağanüstü bir hızla değiştiriyor. Rekabetçi ve kârlı bir iş modeli için artık daha akıllı, daha verimli, daha güvenli, daha esnek ve birbiriyle haberleşebilen makineler ve tesisler yaratmak zorundayız. Endüstriye liderlik eden bir kurum olarak biz de bu ihtiyacı karşılayan, Endüstri 4.0 ve IIoT gelişimine liderlik eden ürünlerle 2018 yılına hazırız. Makine üreticilerinin ve sanayinin gerçek zamanlı karar alabilme ve süreçleri yönetmelerine yönelik geliştirdiğimiz akıllı makineler bugünden geleceğin üretim koşullarının yaratılmasına olanak tanıyor. Bunun için artırılmış gerçeklik gibi sıra dışı teknolojilerden yararlanıyoruz ve her Seviyede İnovasyon yaratmak için cesur adımlar atıyoruz.” dedi.

Schneider Electric yönetimi ve mühendislerinin de hazır bulunduğu toplantıya Schneider Electric’in IoT (Nesnelerin İnterneti) özellikli, açık ve birlikte çalışmaya uygun sistem mimarisi ve platformu EcoStruxure damgasını vurdu. Saha ürünleri, kontrol mimarileri ve uygulamaları, analiz programları ve özel hizmetler ile birlikte bir tesis veya makinada Her Seviyede İnovasyon sağlayan EcoStruxure mimarisi, her katmanda oluşturulan siber güvenlik sayesinde bağlantılı sistemlerde güvenli bir şekilde ölçeklenebilir tasarım ve çalışma imkânı sunuyor. Aynı zamanda EcoStruxure mimarisi ve platformunun güçlü IIoT (Endüstriyel Nesnelerin İnterneti) teknolojisi; tesisinizin, varlıklarını, operasyonlarının güvenilirliğini ve kârlılığını gerçek zamanlı olarak kontrol edebilmenizi mümkün kılar.