“Şimdi Türkiye’ye Yatırım Zamanı”

İmpo İmar Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz

İstanbul’da 23 Kasım 2017 tarihinde kapılarını açacak olan 2. CNR Emlak Zirvesi ve CNR Emlak Fuarı’na katılacak olan İmpo İmar A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz, “Şimdi Türkiye’ye Yatırım Zamanı” konulu zirvede Türkiye’nin nasıl yatırım çekebileceğine ilişkin görüşlerini aktaracak. Hüseyin Oflaz yabancı yatırımcının oturmak için de yaşamak için de önemli kriterlerinden birinin düzenli ve sağlıklı kentleşme modeline dayanan bölgelerde yatırım yapmak olduğunu söyledi. İmar planlama, gayrimenkul geliştirme ve kentsel dönüşüm konularında faaliyet gösteren İmpo İmar A.Ş. kadrosu, İstanbul’da 23 Kasım 2017 tarihinde kapılarını açacak olan 2. CNR Emlak Zirvesi ve CNR Emlak Fuarı’nda yerini alıyor.  İmpo İmar A.Ş, CNR Holding tarafından düzenlenen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ’nin de desteklediği fuarda 4 Nolu holde, D-16 nolu stantta İmpomes Mülkiyet Erişim Sistemi ve İmardurumu.com isimli ürünlerini tanıtacak.

Bununla birlikte İmpo İmar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz, 23 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşecek Emlak Zirvesi’nde de  “Türkiye nasıl yatırım çeker, Yabancı yatırımcı ne istiyor?” başlıklı oturumda bir konuşma yapacak. Yabancıların gördüğü eksiklikleri ve proje geliştirme sürecinde edindikleri izlenimleri paylaşacak olan Hüseyin Oflaz, yabancıların Türkiye’ye olan ilgisinin kaybolmadığını, sadece konjonktür nedeniyle bekle-gör politikası izlediklerini ifade etti.

Konuyla ilgili kısa bir değerlendirmede bulunan Hüseyin Oflaz, “Mevcut ortam stabil hale geldiğinde yeniden yabancı yatırımlardaki artışı konuşuyor olacağız. Ama ortam ne olursa olsun, Türkiye olarak dikkat edip düzeltmemiz gereken yönlerimiz olduğunu unutmamalıyız. Son zamanlarda başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sık sık vurguladığı sağlıklı ve düzenli bir kentleşme modeli, yerliler için olduğu kadar yabancı yatırımcılar için de önemli bir şarttır. Oturum amaçlı olarak alım yapan yabancılar, daha sürdürülebilir, nefes alan şehirlerde yaşamayı hayal ederken, sadece yatırım amaçlı alım yapan yabancılar da bu tür kentleşme modeline sahip lokasyonlarda istikrarlı getiri oranlarına erişebileceğinin sürdürülebilir, daha az riskli bir yatırım modeline kavuşabileceğinin farkında olacaktır” yorumunu yaptı.

Gelecek nesillere yaşanılabilir kentler bırakmak için 1996 yılında kurulan İmpo İmar,. Türkiye’nin farklı bölgelerinde her ölçekte imar planları ve projeleri hazırlayıp geliştirmektedir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Turizm Bakanlığı ve çeşitli belediyelere müşavirlik hizmeti vermekte olan İmpo İmar, geniş ölçekli kentsel dönüşüm ve çevre projelerden özgün butik projelere kadar her alanda yetkinliğini ve güvenilirliğini ispatlamış bir kurumdur.