Tanyer İnşaat, Bulut Orman Evleri’ni yıl sonunda teslim edecek

Şimdiye kadar İzmir’in Narlıdere ilçesinde farklı konseptlerde dört ayrı projeyi tamamlayan Tanyer İnşaat, beşinci projesi olan Bulut Orman Evleri’ni yılsonunda sahiplerine teslim edecek. Tanyer İnşaat’ı 1994’te ablası İnşaat Mühendisi Nuray Yüceer ile birlikte kurduklarını dile getiren Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, “O yıldan itibaren sadece Narlıdere’de projeler yaptık. Bunlar hep butik ve özgün projeler oldu. Mimari tasarıma ve uygulamaya birebir ilgi gösterdik. Tüm projelerimizi kendimiz oturacakmışız gibi düşündük. Şu an da kendi yaptığımız Altınova Sitesi’nde oturuyoruz. Burada aldığımız geri bildirimleri sonraki projelerimizde dikkate aldık” diye konuştu.

Narlıdere’nin İzmir’de yarımadaya açılan kapı görevi gördüğünü ve İzmir’in batı istikametindeki bütün tatil yörelerine yakın olduğunu anlatan Tanyer, “O yüzden arsa maliyetleri yüksek ama yaşaması da bir o kadar keyifli bir lokasyon. Altınvadi, Altınova, Mavisu Evleri ve Asma Bahçeler isimli projelerimizi tamamladık. 120 konutluk Bulut Orman projesini ise 2018 sonunda teslim edeceğiz. Bu beş projede bin dolayında konut inşa ettik. Modern yaşam alanları oluşturduk. Asma Bahçeler, çok özgün, doğa ile tamamen uyum içinde, yukarıdan baktığınızda doğanın parçası gibi görünen bir proje oldu. Zor ama keyifli bir projeydi. Şu an orada yaşayanların mutluluğunu gördükçe, biz de kendimizi mutlu hissediyoruz” dedi.

Bulut Orman projesinin de Asma Bahçeler gibi yamaca uyumlu olarak kademeli bir proje olduğunu söyleyen Tanyer, “Projenin hemen sınırında orman var. Kışın bulutlar aşağıya göz seviyesine iniyor. Adı da buradan geliyor. Özellikle bu iki projemizde temiz havamızla övünüyoruz. Burada her gün kekik kokuları arasında uyanıp böğürtlenleri dalından koparma lüksü var. Şehir merkezine, alışveriş alanlarına, hastaneye çok yakın. Otobana 7 – 8 dakikada inebiliyorsunuz, dilediğinizde evinizin tam önünden geçen toplu taşıma araçlarını kullanabiliyorsunuz. Projelerimizi doğal, insan sağlığı için elverişli yerlerde kuruyoruz” diye konuştu.

“Bademler’de köy kuracağız”

Narlıdere dışındaki ilk projelerini Urla-Bademler’de hayata geçireceklerini söyleyen Tanyer, “Önümüzdeki yıl ortasında temelini atmayı hedeflediğimiz köy projesi için hazırlıklarımız sürüyor. Orada yeni imar planlarıyla birlikte hayata geçireceğimiz köyümüzün mimari projelerini hazırlıyoruz. İnsanlar artık kentin gürültüsünden, kalabalığından, havasından uzaklaşmak istiyorlar. Ayaklarının toprağa basması, çocuklarının doğal bir ortamda büyümesi, evinin bahçesinde domates-biber yetiştirmek herkesin hayali. Köyümüz böyle bir yaşam fırsatı sunacak. Müstakil ve hiçbiri birbirine benzemeyen, çeşitli büyüklüklerde, hepsi bahçeli konutlardan oluşacak. Arazinin yapısına uygun, kolay, basit ve yaşanabilir bir proje hazırlıyoruz. Konut sayısı 200’ün üzerinde olacak” dedi.

Kaynak oluşturdukça arsa yatırımı yaptıklarını vurgulayan Tanyer, “Konut projelerinde mimari tasarım çok önemli. Mimar çizdi biz yaptık diye hareket etmiyoruz. Mutlaka o bölgenin özelliğine uygun ve bizim 25 yılda edindiğimiz deneyimi yansıtacak projeler konusunda mimara yardımcı oluyoruz. Artık hayat daha yoğun yaşanıyor. Çalışma hayatında kadınlar etkinleşti. Eskisi gibi komşuluk, misafirlik ilişkileri yok. Çalışan kadınların evde misafir ağırlaması çok zor hale geldi. Biz bunun için sitelerimizde mutlaka, ailelerin misafirlerini ağırlayabileceği, özel günlerinde kullanabilecekleri salonlar yapıyoruz. Evlerinden getirdikleri ikramları sunabiliyorlar, barbekü yapabiliyorlar. Hem siteyi de sosyalleştirmiş oluyoruz. Çocuklar ve gençler için spor ve oyun alanları oluşturuyoruz. Bütün projelerimizde yüzme havuzu ve kapalı otopark bulunuyor” diye konuştu.