TEKSAN BAYİLERİNE 2018’DE ‘BÜYÜMEYE DEVAM’ MESAJI VERDİ

TEKSAN yeni fabrikasında  Yurtiçi ve Yurtdışından iş ortakları ile buluştu

Enerji sektörüne getirdiği yenilikler ve yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Teksan Jeneratör, Kocaeli Serbest Bölge’deki ikinci fabrikası ile sektördeki iddiasını güçlendiriyor. Yeni fabrikası ile ihracatta hedef büyüten Teksan, Türkiye’nin yanı sıra 25 ülkeden gelen iş ortaklarını “Bayi Toplantısı ve Fabrika Gezisi” etkinliğinde bir araya getirdi. Şirketin çeyrek asrı bulan öyküsündeki kilometre taşları, kurumsal vizyonu, şirket ve ürünleri ile ilgili yeni gelişmelerin katılımcılarla paylaşıldığı toplantıda 2018’de birlikte daha da güçlenerek büyümeye devam edileceği mesajı verildi.

Global bir marka olarak, güvenilir ürün ve hizmetleri ile 120’den fazla ülkede tercih edilen Teksan Jeneratör, Türkiye’nin yanı sıra 25 ülkeden iş ortaklarını ağırladı. Norveç’ten Yeni Zelanda’ya, Nepal’den Paraguay’a dünyanın farklı bölgelerinden gelen misafirlere yurtiçi bayileri de eşlik etti.

Teksan’ın Kocaeli Serbest Bölge’deki ikinci fabrikasında gerçekleşen bayi toplantısı Genel Müdür Yunus Teksan’ın yaptığı ve şirketin çeyrek asrı bulan hikayesi, vizyonu ve ideallerini paylaştığı hoş geldiniz konuşması ile başladı. Kocaeli Fabrika Müdürü Emrullah Kaymaz’ın yeni fabrikanın teknik özelliklerini anlattığı sunumun ardından yapılan fabrika gezisi ile toplantının ilk oturumu tamamlandı. Öğleden sonraki ikinci oturumda ise Teksan kiralama, özel mühendislik ve hibrit güç çözümlerinin anlatıldığı teknik sunumlar gerçekleştirildi. Program sonrası İstanbul’a geri dönen misafirler gala yemeğinde yorgunluklarını atarken etkinliğin son gününde Santral İstanbul ve Rahmi M. Koç Müzesi’ni gezme fırsatı buldular.

Teksan Jeneratör Genel Müdürü Yunus Teksan, toplantıda yaptığı konuşmada iş ortakları ile uzun süreli işbirliklerine imza attıklarını belirterek bayilerine kendilerine duydukları güven için teşekkür etti. 2018 yılında birlikte daha da güçlenerek ‘büyümeye devam’ mesajı veren Teksan şunları söyledi: “1994 yılında küçük bir atölyede başlayan hikâyemiz bugün 127 ülkeye ihracat yapan global bir marka olarak devam ediyor. Başarımızda siz değerli iş ortaklarımızın ne kadar büyük bir payı olduğunu unutmuyor ve bize duyduğunuz güven için hepinize yürekten teşekkür ediyoruz. Değer yaratmaya odaklanan bir şirket olarak yenilikte ve yatırımda hız kesmiyoruz. Son dönemdeki en önemli yatırımımız ise hep beraber gezip üretimi inceleme şansı yakaladığımız ikinci fabrikamız. Türkiye’nin en büyük jeneratör üretim üssü olan fabrikamızın yatırım tutarı 25 milyon Euro’nun üzerinde. İhracat ağırlıklı üretim yapmayı hedeflediğimiz tesisimiz yaklaşık 50 bin metrekare alan üzerine kurulu ve iki fazdan oluşuyor. İlk fazın devreye girmesi ile üretim kapasitemizi üç katına çıkaracak yeni fabrikamız ihracat odaklı büyüme hedeflerimizi desteklerken, çözümlerimizi müşterilerimize daha hızlı sunmamıza da katkı sağlayacak.”