Türk yatırımcılara Avrupa Birliği’nde gayrimenkul yatırımı fırsatı

Dünyaca ünlü ve Pritzker ödüllü İtalyan mimar Renzo Piano’nun imzasını taşıyan Prata projesi, Portekiz’in başkenti Lizbon’da gayrimenkule yatırım yapmayı planlayan yatırımcıların beğenisine sunuldu.

Portekiz’in önde gelen gayrimenkul yönetim şirketlerinden Norfin’in yürüttüğü Prata projesinin ilk aşaması tamamlandı. Portekiz’in başkenti Lizbon’un en iddialı ve büyük mimari projesi olan Prata Evleri 244 bin metrekare inşaat alanı üzerinde 499 lüks konuttan oluşuyor.

Paris’in ünlü George Pompidou Merkezi, Londra’daki Abridge Kulesi ve Osaka Havalimanı gibi uluslararası işleriyle tanınan Pritzker ödüllü İtalyan mimar Renzo Piano’nun kurduğu Renzo Piano Building Workshop’un tasarladığı Prata Evleri, Tagus nehri kıyısındaki ofis ve rezidans çözümleriyle uluslararası yatırımcılara Avrupa’da kazanç fırsatları sunuyor.

Lizbon’un kuzeydoğusunda eski sanayi bölgesinde inşa edilen Prata projesi, modern mimari ile Portekiz kültürünü harmanlayan çizgisiyle tüm Avrupalı yatırımcıların dikkatini çekiyor. Tek odalı dairelerden altı odalı dublekslere farklı ihtiyaçlara göre çözümler sunan Prata projesi Lizbon’un en hızlı büyüyen Parque das Nações’ bölgesinde konumlanıyor. Proje Avrupa Birliği’nde gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen Türk yatırımcılara da avantajlı fırsatlar sunuyor.