Türkiye’nin otomat rekortmeni Mersin ve Adana Şehir Hastaneleri

Matik Otomat Kurucu Ortağı Bihter Koçum

Mersin Şehir Hastanesi 71, Adana Şehir Hastanesi ise 60 yiyecek-içecek otomatıyla Türkiye’nin en teknolojik yeme-içme alanlarına sahip sağlık kurumları oldu. Avrupa’nın en gelişmiş hastanelerinden olan her iki kurumda günde toplam 50 bin kişi otomatlardan 76 çeşit ürüne uygun fiyatlarla ulaşabiliyor

Avrupa’nın en gelişmiş sağlık kurumlarından olan ve kapılarını bu yıl halka açan Mersin Şehir Hastanesi ve Adana Şehir Hastanesi, teknoloji kullanımıyla da dikkat çekiyor. Mersin Şehir Hastanesi 71, Adana Şehir Hastanesi ise 60 yiyecek-içecek otomatıyla Türkiye’nin en teknolojik yeme-içme alanlarına sahip sağlık kurumları oldu. Avrupa’nın en gelişmiş hastanelerinden olan her iki kurumda günde toplam 50 bin kişi otomatlardan 76 çeşit ürüne uygun fiyatlarla ulaşabiliyor.

Sıra beklemiyorlar

Sektörün en yenilikçi şirketi Matik Otomat’ın işlettiği otomatlar en son teknolojiyle yönetiliyor. Toplam 131 otomatta arıza, eksik ürün ve kullanım bilgileri anlık olarak takip edilebiliyor. Tüm ziyaretçiler otomatlarda alışverişlerini kredi kartı, banknot ve madeni para ile yapabiliyor. Toplam 2.850 yatak kapasitesine sahip hastanelerdeki otomatlarda, 30 sayinede demleme çay 9 saniyede espresso, 12 saniyede ise latte hazırlanabiliyor. Matik Otomat Kurucu Ortağı Bihter Koçum, “Sektördeki en teknolojik şirket olarak Avrupa’nın en gelişmiş hastanelerine yakışan bir sistem kurduk. Ziyaretçiler sıra beklemeden uygun fiyatlarla istediği ödeme aracıyla ürün satın alabiliyor” diyor.