Vaillant, 2018’de de büyümeye devam edecek

Türkiye’deki 25’inci yılını dolduran Vaillant, gelişen ve değişen sektör ihtiyaçlarına yönelik yatırımlarla büyüyor. Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu, yeni yılda da odak noktalarının doğaya saygılı, daha çevreci ürünlerin yanı sıra, yenilenebilir enerji kaynaklı ürünler olacağını vurgulayarak, “Yenilenebilir ürünlerin gelecekte tüketiciler için yeni trendler yaratacağı bilinci ile Ar-Ge’ye büyük önem veriyor ve yatırımlar yapıyoruz. Yenilenebilir enerji kaynaklı ürünlerin geliştirilmesi adına yapılan Ar&Ge çalışmaları için Almanya’daki Ar-Ge merkezine 50 milyon euro yatırım yapıldı. Isıtma alanında yeni kombi ve ısı pompası modellerimizle birlikte soğutma alanında yeni nesil klima modellerimizi kullanıcılarımızla buluşturacağız” dedi.

“Yoğuşmalı kombi alternatiflerini artırdık”

Enerji verimliliğinin sektöre ve ürünlere yansımasını değerlendiren Kayaoğlu, “Enerji verimlilik yasalarına uyum süreci üretim trendini daha verimli cihazlara doğru yöneltirken, çevre ve enerji verimliliği konusunda kullanıcılarda artan bilinç, yoğuşmalı kombilere olan talebi de hızla artırıyor” ifadelerinde bulundu. Sektöre sundukları ürünler ve sağladıkları enerji tasarruflarına değinen Kayaoğlu, şunları kaydetti:

“Nisan 2018’de hayata geçmesi beklenen ve sadece yoğuşmalı kombi satışına izin veren Enerji İle İlgili Ürünler (ErP) regülasyonu nedeniyle; ecoTEC Plus, ecoTEC Pro ve ecoFIT Start’dan oluşan yoğuşmalı kombi ailesini ecoTEC Pure ürünü ile genişleterek tüketicilerimizin yoğuşmalı kombi alternatiflerini artırdık. Yoğuşmalı kombi ailemizin son üyesi eco-TEC Pure, yüzde 108’e varan enerji verimliliği ile kullanıcı ekonomisine katkıda bulunuyor. Modern tasarımı, yüksek performansı ile öne çıkan ecoFIT Start yoğuşmalı kombimiz verimli çalışmanın yarattığı düşük yakıt tüketimi sayesinde, kaliteli ısı ve rakipsiz sıcak su konforu sağlıyor. Akıllı telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden kontrol imkanı sunan ve hava durumuna göre mekanı ideal ısıya ulaştıran otomatik kontrol ürünümüz eRELAX ise kombilerin uzaktan kontrol edilmesine imkan vererek sıcaklık ihtiyacını kişiselleştiriyor ve yüzde 37’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor.”

“Kombide yüzde 80, klimada yüzde 16 büyüdük”

Vaillant Türkiye’nin pazarındaki konumuna yönelik değerlendirmelerde bulunan Kayaoğlu, “Türkiye’de doğalgazın kullanılmaya başladığı her şehirde kendi personelimizle istihdam yaratarak, yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Tarafımızdan eğitilmiş mühendislik firmaları ile Vaillant güvencesinde sistem garantisi sunan bir çalışma kültürümüz ve organizasyonumuz var. 2017’de ‘Tam Yol İleri’ vizyonuyla yola çıktık. Yüzde 51’lik büyüme ile bitirdiğimiz 2017 yılında yoğuşmalı kombi pazarında yüzde 80, şofbende yüzde 57, panel radyatörde yüzde 30, klimada yüzde 16 ve ısı pompasında yüzde 5 büyüme kaydettik. Özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesinde doğalgazın yeni girdiği şehirlerde üstün performans sergiledik. Bu başarılı sonuçla 2020 yılı için belirlediğimiz “ciromuzu ikiye katlama” hedefimizi bir yıl öne çekmiş olduk.” açıklamalarında bulundu.

“EVD yetkilendirilmesi olan ilk firmalardanız”

Türkiye’de sanayi üretimi yapılan binalar haricinde, toplam kullanım alanı 50 metrekare üzerinde olan tüm binaların 2020 yılına kadar Enerji Kimlik Belgesi (EKB) almasının zorunlu hale getirildiğini hatırlatan Kayaoğlu, “İklimlendirme sektöründe ilk Enerji Verimliliği Danışmanlığı (EVD) yetkilendirilmesi olan firmalardan biriyiz. EKB, Vaillant uzman kadrosu tarafından verilebiliyor. Tüketicilerimize ‘Yeşile Giden Yol’ sloganı ile ulaşarak, enerji verimliliği sağlayan geniş ürün gamımızla; yoğuşmalı ısıtma sistemleri ve bu sistemlere akıllı kontrol sistemi ile uyum gösteren güneş enerjisi, ısı pompaları ve mikro kojanerasyon sistemleri ile -hibrit sistemler- özel çözümler sunuyoruz. Ürünün yanı sıra, mesken içindeki ısı ve elektrik enerjisini kullanım alışkanlıklarında tasarruf ve fayda sağlayacak şekilde tüketicilere en verimli sistemler konusunda danışmanlık yapmayı ve ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedefliyoruz” diye konuştu.