Yağmur İskele, Avrupa’ya yöneldi

Güvenlikli iskele ve flanşlı iskele sistemleri ile kenar koruma sistemi satışı ve kiralaması gerçekleştiren Yağmur İskele, iç ve dış pazar yatırımlarına devam ediyor. Yağmur İskele Genel Müdürü Ümit Yağmur, “Yurt içi piyasasındaki konumumuzu pekiştirmeye devam ederken, yüzümüzü Avrupa’ya dönmeyi düşünüyoruz. O bölgeye ciddi metrajlı sevkiyatlar yapma gayretinde olacağız. İhracat rakamlarımızı artırmaya yönelik girişimlerimiz olacak” diye konuştu.

“Ülkemizin birçok ilinde hızlı bir şekilde ilerleyen kentsel dönüşüm projeleri, özel sektör yatırımları, devlet yatırımları derken önümüzdeki dönemlerde de sektörün oldukça hareketli geçeceğini tahmin ediyoruz. Bu bağlamda ihtiyaçlara daha hızlı yanıt vermek adına yatırımlarımızı ve kapasitemizi artırma yoluna gidiyoruz. Gelecekten umutluyuz, hevesliyiz, heyecanlıyız” diyen Yağmur, yasalaşma ve kontrollerin artmasıyla birlikte taleplerin de arttığını vurguladı. Yağmur, “Müşterilerimize güvenlikli iskele tedarikindeki desteğimiz devam edecek. Üç sistemimizin TSE belgesi mevcut” dedi. Otomatik kaynak robotları, otomatik kesim makinaları ve otomatik roll form hatlarına sahip 5 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 11 bin metrekarelik bir alanda üretim yaptıklarını anlatan Yağmur, “Birbirine uyumlu ve disiplinli bir şekilde çalışan 70 kişilik bir ekibimiz var. Satış ve kiralama rakamları göz önüne alındığında bu anlamda zirvede olduğumuzu söyleyebilirim” diye konuştu.

Kullanıcıların bilinçlenmeye başladığını ve bu durumda yürürlüğe giren kanunların da etkisi olduğunun altını çizen Yağmur, “İş kazalarının önüne geçmek, daha uygun çalışma koşulları oluşturmak adına kullanıcılarda daha seçici olmaya başladı. Tabi bunu genele yaymak için denetim mekanizmasının doğru çalışması gerekiyor. Yürürlüğe koyulan bir karar, denetim eksikliğinden dolayı havada kalabiliyor. Denetimlerin artması bu anlamda çok önemli” ifadesinde bulundu.

İstanbul Yapı Fuarı’nda güvenlikli iskele, flanşlı iskele ve kenar koruma sistemleri ile yer alacaklarını belirten Yağmur, “Yapı Fuarı yapı sektörün en büyük fuarı. Farklı dallardan birçok firma katılım gerçekleştiriyor. Bu firmalarında birçok ziyaretçisi oluyor. Katılımın fazla olması etkileşimi artırıyor belki de yatırımları hızlandırıyor. Fuara katılan firma ve ziyaretçi sayısının artması sektöre hareket katıyor. Katılım yapan firmalar da bunun karşılığını alıyor” dedi.