20. Yılını Geride Bırakan DOMOTEX asia/CHINAFLOOR Fuar Değerlendirmesi

DOMOTEX asia/CHINAFLOOR 2018

Bu yıl 20. kez düzenlenen DOMOTEX asia / CHINAFLOOR fuarı, uluslararası ziyaretçi ve katılımcı sayısında yeni dönüm noktalarına ulaşarak VIP programları ve farklı etkinlikleriyle katılımı arttırdı.

Fuar 22 Mart 2018’de sona ererken, 20. Yılında tarihinin en büyük katılımcı sayısına ulaştığı kaydedildi. DOMOTEX asia/CHINAFLOOR fuarı 2018’de 160.000 metrekarelik etkileyici bir fuar alanına ulaştı ve 104 ülkeden 60.000 ziyaretçiyi ağırladı. Güney Kore, ABD, Japonya, Hindistan ve Malezya’dan gelen katılımcılar en yoğun ilgili gösteren 5 uluslararası ülkeyi oluşturdu. Toplam 1,418 katılımcıdan 281’i Çin dışından geldi.

DOMOTEX asia / CHINAFLOOR’un açılış partisine yüzlerce endüstri misafiri katıldı. Etkinlik, fuarın 20. yılını eğlenceli performanslar ve konuşmalar ile kutlarken, fuarın başarı hikayeleri yeniden anlattı ve geçmiş yılları özetleyen sunumlar paylaşıldı. Yıllardır fuarda yer alan binlerce sadık katılımcı şirketten, 1999 yılında düzenlenen açılışından beri DOMOTEX asia / CHINAFLOOR’ya istisnasız katılım gösteren şirketlerden Aquafil, Associated Weavers, Balta Group, Beaulieu, Balsan, Louis Depoortere, MC Three, Oriental Weavers ve Unilin’e teşekkür edildi.

Avustralya, İtalya, Malezya, Yeni Zelanda, Panama ve ABD’den gelen ahşap döşeme uzmanları Nanxun’daki resmi bir törenle karşılandılar. Bu programın amacı, uluslararası alıcılar ve bölgedeki ahşap döşeme tedarikçileri arasındaki iş işbirliğini arttırmaktı.

DOMOTEX asia/CHINAFLOOR 2018
DOMOTEX asia/CHINAFLOOR 2018

Lüks Markalar Halı Fuarı’nın ikinci baskısı yine hayranlık uyandıran bir fuar alanı olmaya devam ederken, DOMOTEX asia / CHINAFLOOR 2018’in Top-10 En İyi Ürün Ödül Kategorisinin kazananları şunlardı: Armstrong (Çin), Zhejiang, Kingdom Plastics Industry Co. Ltd., Audiga Building Material Jiangsu Co. Ltd., Widehigh Technology Co. Ltd., Jiangsu Kali Carpet Co. Ltd. Jiashan Bohau Flocking Fabric Co Ltd., Weihai Shanhua Carpet Co. Ltd., FG-Frym Industry Co. Ltd., Dalian Shumaike Floor Manufacturing Co. Ltd., ve Dunhua City Ruifuyuan Wood Industry.

Çin’de şık iç mekanlar için artan taleplerine hitap eden “cadex” programının iç tasarım ve mimarlık konferansları pazarı belirleyecek açıklamalara ev sahipliği yaptı. Genel olarak 4 konferans oturumuna ve 20 tasarım salonuna 8 binden fazla ziyaretçi iştirak etti.