2020’lerin Ankara’sı Ametist Park’ta buluşacak

Ulus’ta başlayan; Kızılay, Çankaya ve Çukurambar ile devam eden Ankara’nın merkez noktasının 2020’lerde Beytepe olması bekleniyor.

Beytepe’nin giriş noktasında bulunan ve büyük ilgi gören Ametist konut projesini hayata geçiren İCK Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kuru, bu projenin yola cephe olan 230 metrelik kısmında 50 ofis, 50 iş yeri olmak üzere, 100 yeni ticari noktanın bulunduğu Ametist Park inşaatının sürdüğünü kaydetti.

Ametist Park ile Ametist konutları arasında bulunan ve oldukça uzun ve ferah alanda kurgulanan ‘Yaşam Sokağı’nın da Ankaralılar’ın ihtiyaç duyduğu, ‘işe ve eve yakın’ kafe, bistro, restoran ihtiyacını karşılayacağını ve ‘geleceğin yaşam kompleksi’ olacağını belirten Kuru, şunları söyledi:

“Başkent’in şu an sıfır noktası kabul edilen Çukurambar’daki sıkışıklık kentin ihtiyacını karşılayamayacak noktaya geldi. Buna karşın Beytepe geniş bulvarı, bir düzen dahilinde ilerleyen konut projeleri ve Ankara’da üst gelir grubunun buluşma noktası olarak çok özel bir lokasyona sahip. Şu an bölgede inşaatlar devam ediyor. Burası birkaç yıl sonra, yani 2020’lerde, Ankara’nın yeni cazibe merkezi olacak. Ametist Park projemiz de 9 metreye kadar ulaşan tavan yüksekliğine sahip kafeleri, bistroları, restoranları, bankaları, marketleri, iş merkezleri ve lokasyonu sayesinde Ankaralılar’ın buluşma noktası olacak. Burada insanlar hem sosyalleşecek, hem çalışacak, hem de yaşayacak alan bulabilecek.’’