Alarko Carrier, ISK-SODEX 2018 Fuarı’nda yerini aldı

İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Alarko Carrier, 7 – 10 Şubat tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ISK-SODEX 2018 Fuarı’na katıldı. Fuarda, Ar-Ge faaliyetleri kapsamında geliştirilen en son teknolojiye sahip ürünlerini sergileyen Alarko Carrier, ısıtma, soğutma ve su basınçlandırma sistemlerini katılımcıların beğenisine sundu. Stantta sergilenen yeni nesil ürünlerin arasında yer alan Carrier 48 UPV090 çatı tipi paket klima cihazı ve yeni nesil soğutucu akışkan R32 gazına sahip Shorai serisi bireysel split klimalar, ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü. Alarko Carrier standında ayrıca, yoğuşmalı kombi ve kazanlar, sirkülasyon pompaları, paslanmaz çelik hidroforlar ve Carrier yüksek sıcaklık ısı pompaları sergilenerek, ziyaretçilere cihazlar hakkında bilgiler aktarıldı.

2017’de başladıkları dijital dönüşüm projesini, 2018’in ikinci çeyreğinde hayata geçirmeyi planladıklarını dile getiren Alarko Carrier Yönetim Kurulu Başkanı Niv Garih, “Dijital dönüşüm projemiz birçok kapsamlı hedeften oluşuyor. İnternet sitesi odaklı, ticaret bazlı bir projeden bahsediyoruz. Farklı kademelerden oluşan, çağa ayak uyduran stratejilerle birlikte dijital ve konvansiyonel mecralardaki çalışmalarımıza devam edeceğiz. Alarko Carrier, güçlü, girişimci, yaratıcı, sosyal ve konfor sağlayan bir marka. Yeni stratejimizi küçük adımlarla uygulayarak piyasayı test etmek istiyoruz. 2017’de aldığımız ödüllerle birlikte, attığımız adımların doğru olduğunu gördük. Sektörün en sosyal markası seçilmek bizim için gurur unsuru ve doğru bir iş yaptığımızın göstergesi. Bunun rüzgarını arkamıza alarak ve 2018’de daha çok çalışarak, hem ürünlerimize hem de çalışanlarımıza katma değer oluşturabileceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

25 yıllık geçmişe sahip fuarın kurucuları arasında yer aldıklarını belirten Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin ise, “Birkaç firmayla birlikte yurt dışında ürünlerimizi sergilerken “Türkiye’de de böyle bir fuar olsa…” diye düşündük ve bunu sektörel derneklerle görüştük. Onlar da bu konuya sahip çıktı ve ISK-SODEX organize edildi. Fuar şirketinin yanı sıra sektördeki 4 büyük dernek, fuarın kurucu ortakları arasında yer alıyor. Bu dernekler, fuar gelirlerine sahip olmaları sayesinde finansman sıkıntısı çekmiyor. Bu gelirler daha sonra eğitime, örgütlenmeye ve sektöre insan kaynağı yetiştirmeye ayrılıyor. Avrupa’nın en büyük fuarları arasında yer alan ve sektörün bütün oyuncularının katıldığı fuara bu sene yoğun bir ilgi var. Sektörün ihracatı çok büyük rakamlara ulaştı. Dünyanın her yerinden satış ve satın alma için ziyaretçiler geliyor. Katılımcılarla, rakiplerle ve diğer sektör oyuncularıyla oturup konuşarak fikir alışverişi yapılabilen, networking imkan sunan bu fuarı Alarko Carrier olarak çok önemsiyoruz” dedi.