AOSB’nin sanayi binaları Geyikçiler’den

Sektörde 1976 yılından bu yana faaliyet gösteren Geyikçiler İnşaat, taşeronlukla başlayan çalışmalarını, yaklaşık 18 yıldır Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) sanayi kuruluşlarına yeni binalar yaparak devam ettiriyor.

Geyikçiler İnşaat’ın Genel Müdürü Halil Geyikçi, AOSB’de sanayi binaları imalatları ve inşaatları gerçekleştirdiklerini, son yıllarda modüler kalıp, endüstriyel kalıp ve iş makineleri alanında da önemli yatırımlar yaptıklarını söyledi. Geyikçi, Geyikçiler İnşaat’ın taşeronlukla başlamış bir firma olarak 1976 yılında Mehmet Geyikçi tarafından kurulduğunu, daha sonra kendilerinin işi babalarından devralarak AOSB’de çalışmaları devam ettirdiklerini kaydetti. Sanayi binalarını anahtar teslim yöntemiyle hazır hale getirdiklerini anlatan Geyikçi, Oğuz Tekstil, Omnia Nişasta, Atlas Denim, Nergiz Tarım ve Safa Sünger gibi tanınmış firmalara yeni binalar yaptıklarını bildirdi.

Geyikçi, “Her yıl sanayici burada işini büyüttüğü için alıştığımız ve süregelen bir müşteri portföyümüz var ve onların irili ufaklı yatırımları oluyor. Bu yatırımları biz burada şekillendirip imalata hazır hale getiriyoruz. Bunun dışında, Adana genelinde kendi bünyemizdeki ekiplerle proje bazında işleri minimum zamanda yatırımcılara, işletmelere en kaliteli şekilde teslim ediyoruz. Teslim ettiğimiz işlerde müşteri memnuniyeti bizim için birinci sırada önem arz ediyor. Bütün ekibimiz kaliteden taviz vermeden, titizlikle çalışarak, işleri zamanında teslim edip, firmamızın gelişip pazar payını artırması yönünde katkıda bulunuyor” diye konuştu.

“Teşvik konusunda beklentiler var”

Organize sanayi bölgelerine yönelik teşviklerin ‘yetersiz’ olduğunu ifade eden Geyikçi, çeşitli sektörlerin bundan olumsuz etkilendiğine dikkat çekti. Adana’nın çevresindeki Gaziantep, Osmaniye gibi illerin teşvik konusunda daha avantajlı olduğunu dile getiren Geyikçi, köklü sanayi geçmişi bulunan Adana’nın ise teşvik düzenlemelerinden hak ettiği payı alamadığını söyledi. Verilen teşviklerin ‘sanayiciyi tetikleyecek’ seviyede olmadığını anlatan Geyikçi, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu genel görüntü içerisinde çevre illerde görülen ekonomik hareketlilik Adana’da istenen şekilde gerçekleşmiyor. Bu durum Adana’ya verilen teşvik desteğinin yetersizliğinden kaynaklanıyor. Devlet politikası gereği yapılan teşvik düzenlemelerinin birçok il açısından yararlı sonuçları görülüyor. Bu tür olumlu etkilerin Adana’da da görülmesi hem kent, hem de ülke ekonomisi açısından önemli faydalar getirecektir. Böyle bir düzenleme yatırımcıların Adana’yı daha çok tercih etmesinin önünü açacağı gibi, istihdama da önemli ölçüde katkı sağlayacak, bölgedeki işsizliğin azalmasına yardımcı olacaktır.” Şirket olarak önümüzdeki yıl yatırımlarının hız kesmeden devam edeceğini vurgulayan Geyikçi, ülke ekonomisindeki olumlu her gelişmenin AOSB’de sektörel bazda kendisini hissettireceğini, yeni işletme ve üretim binalarının yapımı konusunda kendi sektörlerinde de canlılık sağlayacağını sözlerine ekledi.