Arba Doğalgaz, hizmet ağını büyüttü

Baymak’ın Mersin’de ilk ve tek Brötje Orange Store bayisi olan Arba Doğalgaz’ın sahibi Yavuz Arıkan, Çukurova’nın doğalgaz pazarında aktif rol üstlenerek, hizmet ağını büyütmeye devam ettiklerini söyledi. 2009 yılında kurdukları şirkette, 2011 yılında doğalgaz sektörüne adım attıklarını belirten Arıkan, yedi yıldır bu sektörde yetkili firma olarak çalıştıklarını anlattı. Arıkan, yine 2011 yılında Aksagaz’ın da yetkili bayisi olduklarını bildirdi. Arıkan, kurumsal ve bireysel ısıtma ve soğutma sistemlerinde iddialı olduklarının altını çizdi.

En güçlü iş ortaklarının Baymak olduğunu söyleyen Arıkan, “48 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Baymak, Türkiye ve dünya çapında aldığı uluslararası standart belgeleriyle kalitesini ve güvenirliğini ispatlamış ve yabancı üreticilerin üretimini Türkiye’de yapma düşüncelerini artırmıştır. Aktif olarak üstün üretim ve servis kalitesiyle 70 ülkenin üzerinde hizmet veren Baymak, gücümüze güç katıyor” diye konuştu.

Mersin’in tesisat, klima, kombi ve doğalgaz pazarında aktif rol üstlendiklerini savunan Arıkan, sektörde en büyük problemlerinin ise özellikle inşaat sektöründe yetkisiz ve eksik çalışan kişilerin rekabet koşullarını olumsuz etkilemesi olduğunu söyledi. Haksız rekabete neden olan merdiven altı firmaların, sektöre olduğu kadar tüketicilere de zarar verdiğini, “güvenli doğalgaz kullanımını” riske ettiğini savunan Arıkan, “Özellikle ısıtma ve soğutma sistemlerinde profesyonellik hayati bir önem taşıyor. Can kayıplarına kadar varan ihmaller yaşanabiliyor. Sağlık, konfor ve can güvenliği için yetkili firmalarla iş birliği yapılması çok önemli” dedi. Arıkan, aynı zamanda sektörde korsana karşı mücadelede aktif rol üstlenerek bu amaçla kurulan Mersin Doğalgaz Sertifikalı İş Adamları Derneği’nin (MERDOSİAD) kurucu üyesi olduğunu ve geçici başkanlığa devam ettiğini sözlerine ekledi.