Ataşehir’de Leed Gold sertifikalı yeni bir iş merkezi “WBC”

İstanbul’un iş ve finans merkezi Ataşehir’de 19 kat üzerinde yükselen A plus iş merkezi Worldwide Business Center (WBC), çevreci yaklaşımı, estetik duruşu ve son teknoloji ile donatılmış sistemleri ile diğer iş merkezlerinden ayrışıyor.

MYC Partners tarafından projelendirilen ve yeşil bina olarak tasarlanan Worldwide Business Center, arazinin optimum kullanımı, gün ışığından maksimum fayda sağlayan tasarımı, yapımında geri dönüştürülebilir malzemelerin tercih edilmesi, su ve enerji verimliliği sağlayan mühendislik sistemleriyle Leed Gold sertifikası aldı.

Batı Ataşehir’de toplam 28 bin metrekarelik alana sahip olan 19 katlı iş merkezinin kalitesi, gayrimenkul sektörünün prestijli ödüllerinden olan Sign Of The City’de En İyi Tamamlanmış Ofis Projesi Kategorisi’nde de tescillenmişti.

Fark yaratan mimarisi ile dikkat çeken Worldwide Business Center, modern çalışma hayatının tüm ihtiyaçlarına aynı anda cevap veriyor. Akıllı iklimlendirme, yangın algılama ve ihbar sistemleri, bilgi güvenlik sistemleri bulunan bina, fiberobtik altyapı, acil anons sistemi, enerji, aydınlatma ve bina otomasyon sistemleri gibi pek çok teknoloji ile donatıldı.

Batı Ataşehir’de, Finans Merkezi’ne komşu ve toplu ulaşım hatlarına 20 metre mesafede bulunan Worldwide Business Center, Tem’e 1 kilometre yakınlıkta; E-5’in kenarında konumlanıyor. Ofis ve perakende alanlarıyla global markaların da ilgisini çeken iş merkezinde 350 metrekareden başlayan ofis seçeneklerinin yanı sıra 3 bin metrekarelik perakende alanları da bulunuyor.