Atışkan, ürün çeşitliliğini artırıyor

Geniş ürün yelpazesiyle inşaat sektörüne hizmet veren Atışkan Yapı Ürünleri, Ar-Ge ve inovasyonla ürün gamını genişletiyor. Eskişehir’de beş ayrı fabrikada üretime devam eden firma, sektörün ihtiyaçlarını karşılayan ürünler üretip geliştiriyor. Yeni ürünlerini pazara sunduklarını açıklayan Atışkan Yapı Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Emre Atışkan, “Piyasaya sunduğumuz Masterjet7 ile ürün gamımızı genişlettik. Yüzde 40’a varan düşük maliyete sahip bu ürünümüz metrekare başına tüketimi azaltmakla birlikte kullanıldığında boyaya hazır düzgün bir yüzey elde ediliyor. Kolay ve rahat kullanımıyla ustayı daha az yoran ve ustanın performansını arttıran Masterjet7 yurt içi ve yurt dışı pazarda yoğun talep görüyor” diye konuştu.

Eskişehir ve ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunmak amacıyla sürekli yatırıma yöneldiklerini belirten Atışkan, “Faaliyetlerine 1999 yılında toz alçı grubu ürünleri üreterek başlayan firmamız; bugün alçı plaka, yapı kimyasalları, asma tavan plakası, bitümlü su yalıtım membranı ve kullanıma hazır macun ürün gruplarının yanı sıra kalsit kırma ve eleme tesisleriyle geniş bir alanda üretime devam ediyor” dedi.

Üretimlerinin yüzde 25’ini ihracata kanalize ettiklerini vurgulayan Atışkan, “Firmamız Eskişehir merkez olmak üzere, Marmara, Ege, Akdeniz ve Batı Karadeniz bölgelerindeki satış yapılanmasıyla sektöre hizmet vermektedir. Son dönemde ihracat çalışmalarımızı da yoğunlaştırdık. Yaklaşık 200 kişilik istihdamla kararlı bir büyüme izleyerek katma değeri yüksek, yenilikçi ürünleri pazara sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Ar – Ge ve inovasyon çalışmalarına önem veriyoruz”

Ar – Ge ve inovasyon odaklı üretim gerçekleştirdiklerini söyleyen Atışkan, üretim süreçlerinin her aşamasının kontrolden geçtiği bilgisini verdi. En iyi kalite ve verimlilik hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Atışkan, her geçen gün büyüyen ve gelişen Ar – Ge laboratuarlarında ürün iyileştirme ve geliştirme çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini açıkladı. Yenilikçi bir anlayışa sahip olduklarının altını çizen Atışkan, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Müşteri odaklı, topluma karşı sorumlu, çevreyi, insan sağlığını korumayı ve yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen tüm yeniliklerden yararlanıyoruz. Sürekli gelişen ve güvene dayalı anlayışımızla, hep daha iyiye ulaşabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Profesyonel ekibimiz ve yeni ürün çeşitlerimizle birlikte inşaat sektörüne çözüm sunmaya devam edeceğiz.”