Aybey Elektronik

Aybey Elektronik 1993 yılında asansör kumanda sistemleri alanında üretim yapmak üzere kurulmuştur. Aybey Elektronik farklı pazar ihtiyaçlarını, çeşitli asansör uygulamalarını ve değişen asansör yönetmeliklerini tam olarak karşılayabilmek için Ar-Ge uygulamalarına daha çok önem vermiştir.

  • 1997 yılında tamamen mikro işemci kontrollü LC serisini piyasaya süren Aybey Elektronik, kalite ve teknolojik gelişmeye verdiği önemle, genç bir firma olmasına rağmen asansör sektöründe söz sahibi bir şirket konumuna gelmiştir.
  • Ürün yelpazesini genişletmekte olan Aybey Elektronik, 1999 yılı itibariyle buton ve panel sistemleri üretimine başlamıştır.Bununla birlikte seri ve paralel arabirimler içeren çok sayıda farklı LCD ve LED gösterge üretimi de yaparak sektörde kendini bir adım daha öteye taşımıştır.
  • Aybey Elektronik, basit asansör uygulamaları için AX kumanda kartını tasarlamıştır. Türkiye ve Ortadoğu’da büyük beğeni toplamıştır.
  • Aybey Elektronik 2010 yılında AC serisi asansör kumanda sistemlerinin üretimine başlamış ve asansörün dünya standartlarındaki tüm gereksinimlerini tek bir seri kartın içine toplamayı başarmıştır. 2010 yılı itibariyle, AC serisi asansör kumanda kartları hiç bir ek karta gerek duymadan A3 standartlarını karşılayabilen dünya üzerindeki sayılı kartlardan biri haline gelmiştir.
  • EN81-20/50 standardının yürürlüğe girmesiyle birlikte asansör sistemlerinde birçok yeniliğe ihtiyaç duyulmuştur. Avrupa standartlarına uyum sağlamak amacıyla ALC kumanda kartı dizaynına başlanmıştır.

Aybey Elektronik 2007 yılında satışına başladığı hazır tesisat sistemini, 2016 yılında yenileyerek piyasaya sürmüştür. Soketli yapısıyla asansör sisteminin kısa sürede ve kolay kurulumunu sağlayan hazır tesisat sistemi sayesinde kurulum sırasında sorun haline gelen yanlış bağlantı riski de ortadan kaldırılmıştır.

Aybey Elektronik 2017 yılı itibariyle üretimine ve satışına başladığı UPSLIFT asansör kurtarma güç modülüyle sektörde farkını ve gücünü bir kez daha ortaya koymuştur.

Sektörde söz sahibi ürünleri ve AR-GE uzmanlığını paylaşarak günümüzde ciddi önem arz eden asansör sektöründe;
Dünya’da 54 farklı ülkeye ihracatıyla ön plana çıkmıştır.

 

  • Sanayi Mahallesi Hızır Reis Caddesi No:26 Pendik İstanbul 34906 Türkiye
  •  +90 (216) 394 50 55(pbx) – +90 (216) 377 08 02 +90 (216) 394 50 58
  • www.aybey.com
  • sales@aybey.com